w

Sztuczna inteligencja wygenerowała twarze bohaterów League of Legends. Niektóre z nich mogą przerazić

Jeden z graczy wykonał ciekawy eksperyment. Jak sztuczna inteligencja poradziła sobie z generowaniem portretów postaci znanych z League of Legends?


Nie od dziś wiadomo, że dzisiejsze programy potrafią całkiem nieźle generować wygląd ludzi, zarówno tych istniejących, jak i zmyślonych. Zapewne część osób natknęła się na wszelkie aplikacje, które na podstawie zdjęć lub opisów tworzyły możliwy wygląd potomstwa, przodków czy generowały sztuczną personę, której ktoś mógł użyć jakie swoje alter ego.

Jeden z graczy postanowił zrobić eksperyment i przekazał sztucznej inteligencji opisy championów z gry od Riot Games. Wyniki mogą zaskoczyć.

Wygenerowane portrety bohaterów LoLa

Gracz o nicku Lots_of_Loto trafił na pewną stronę, która na podstawie opisu wyglądu tworzy portret danej osoby. Można wygenerować tam zarówno dość zwyczajny wygląd, ale również przeróżne wariacje na zasadzie świecących oczu, dziwnych kolorów skóry i tak dalej.

Wydawać by się mogło, że taka strona świetnie nadaje się do odtworzenia bohaterów LoLa, również tych, którzy są potworami czy Yordlami, jako ludzi. Jednak wynik niektórych opisów potrafi nieźle zaskoczyć.

Gracz opublikował grafikę, która przedstawia każdą z ponad 150 istniejących postaci. Na szybko zauważyć można, że część porterów jest łatwa do rozpoznania, nawet jeśli rysy twarzy różnią się w pewien sposób. Czym bardziej zagłębia się w wygenerowane twarze, sprawa robi się bardziej niepokojąca. Wiele z nich prezentuje się w mroczny sposób, a niektóre wyglądają jak postacie wyciągnięte z horroru. Część komentujących pisała, że ludzka forma Cho’Gatha, Fiddlesticksa czy Veigara naprawdę ich przeraża.

Warto zauważyć, że niektóre interpretacje opisów nie tylko zmieniły wiek postaci, ale również jej płeć czy kolor skóry. Sztuczna inteligencja uznała, że np. Vayne, Poppy czy Sivir to mężczyźni, a Tristana to staruszka.

Każdy, kto chce spróbować tego typu generatorów, może użyć np. strony artflow.ai, z której korzystał autor pomysłu na odwzorowywanie bohaterów LoLa.