w

W ostatnim czasie większość bohaterów LoLa dostała skórki. Kto nie miał tyle szczęścia?

Które postacie wciąż czekają na skórkę i czy jest to zależne od regionu, z którego pochodzą?


Jakiś czas temu Riot ogłosił, że będzie przyglądał się niszowym postaciom i postara się, by wychodzące skiny były różnorodne – zarówno dla topowych championów, jak i tych, których liczba graczy jest znacznie mniejsza.

To, że słowa nie były rzucone na wiatr, było widać już po paru miesiącach – Riot zlikwidował na jakiś czas klub 1000 dni i wydał skiny do tych postaci, które czekały na nie po kilka lat.

Bohaterowie bez nowej skórki

Jeden z graczy postanowił podsumować to, kto w ostatnim czasie nie dostał skórki. Okazuje się, że lista championów bez skina wcale nie jest taka długa.

Siege5548 napisał:

Ostatnio zastanawiałem się, jakie skórki mogą pojawić się do końca tego roku. Zdałem sobie sprawę, że w 2021 pozostało 59 bohaterów bez skina (na dzień dzisiejszy).

Autor posta zrobił listę bohaterów bez skórek i posortował ich ze względu na region, z którego pochodzą. Warto zwrócić uwagę, że postacie niezależne przypisał jako “Runeterra”.

Wygląda na to, że ogólna Runeterra i Zaun potrzebują trochę więcej miłości, ale mają także wiele opcji do wyboru. Myślę, że na resztę roku zaplanowano około 40 nowych skórek, więc jestem pewien, że niektórzy bohaterowie będą musieli obejść się smakiem. Podkreśliłem też tych, którzy nie dostali skórki przez ostatni rok.

Jak można zauważyć, dysproporcja między niektórymi regionami jest dość spora – np. w przypadku Demacii tylko jedna postać nie otrzymała skórki. Natomiast jeśli chodzi o mieszkańców Zaun – aż 9. Nie można też zapominać, że niektóre regiony są znacznie bardziej rozbudowane. Z Ionii pochodzi naprawdę wielu championów, za to Ixtal jest stosunkowo nową lokalizacją.

Region Bohaterowie
Runeterra Aatrox, Bard, Brand, FiddlesticksKindred, Nami, NocturneRyzeZilean
Zaun Dr Mundo, Ekko, Janna, Jinx, Singed, Urgot, Viktor, Zac, Ziggs
Ionia Ivern, Lee Sin, Master Yi, Rakan, Shen, Yasuo
Freljord Gnar, Lissandra, Ornn, Trundle, Udyr, Volibear
Piltover Ezreal, Heimerdinger, Jayce, Orianna, Vi
Shurima Amumu, Azir, Sivir, Skarner, Taliyah
Targon Aurelion Sol, Soraka, TaricZoe
The Void Kai’Sa, Kassadin, Kha’Zix, Rek’Sai
Noxus Vladimir, Katarina, Rell
Bilgewater Fizz, Gangplank, Illaoi
Shadow Isles Elise, Hecarim
Bandle City Teemo
Demacia Poppy
Ixtal Qiyana

Gracze wypowiadali się, które skórki chcieliby zobaczyć jeszcze w tym roku. Zdaniem wielu dobrym rozwiązaniem byłoby wydanie skina o poważniejszej tematyce do Zileana. Od 2015 roku (data wydania Blood Moon Zileana) bohater otrzymał tylko jedną skórkę, która jest utrzymywana w mało poważnej tematyce.

Jeden z komentujących zauważył, że świetnym materiałem na skórki jest Ivern, który doczekał się 10 ciekawych fanowskich konceptów. Niektórzy twierdzili także, że solidnego skina powinna dostać Rell, ponieważ jej pierwszy (i jedyny) zdaniem wielu jest zwyczajnie słaby.