w

Nowy teledysk K/DA ALL OUT okazał się kompletną klapą? Dlaczego gracze krytykują DRUM GO DUM

Fani K/DA nie są szczególnie zadowoleni z najnowszego teledysku ulubionego zespołu.


Przy premierze najnowszej płyty grupy składającej się z Akali, Ahri, Evelynn i Kai’Sy twórcy zapowiedzieli, że co tydzień odbędzie się premiera kolejnego klipu wideo, aż wszystkie piosenki dostaną coś na swój temat.

Początkowo było to lyric video do pierwszego hitu THE BADDEST, następnie w pełni zanimowany filmik do MORE, aż przyszedł czas na piosenki konkretnych bohaterek.

Pierwszą z nich była VILLAIN, kojarzona jako utwór Evelynn. Przed premierą Riot pobudzał ciekawość licznymi grafikami z tą bohaterką. Gdy filmik się ukazał – gracze cieszyli się, że to kolejna wysokiej jakości animacja z Evelynn w roli głównej.

Minął tydzień i zaczęto wyczekiwać wideo Kai’Sy, czyli do piosenki DRUM GO DUM. Niestety po jego premierze wielu fanów poczuło się strasznie zawiedzionych.

Dlaczego teledysk do DRUM GO DUM nie spełnił oczekiwań?

Na początku filmu oglądających wita kilka telewizorów, które wyświetlają różne ujęcia głównej bohaterki. Zaraz potem okazuje się, że gwiazdą klipu nie będzie sama Kai’Sa, ale realna tancerka.

Ku rozczarowaniu fanów tańcząca dziewczyna nie jest ani podobna do postaci z League of Legends, ani nie ma jej cosplayu. Do końca teledysku jedyna wzmianka o Kai’Sie to pojawiające się w tle grafiki z jej twarzą.

Takie podejście Riotu wydało się wielu osobom kompletnie niezrozumiałe. Szczególnie że dzień wcześniej na oficjalnym profilu K/DA pojawiły się podobne grafiki do tych, które otrzymywała Evelynn przed premierą swojego hitu. Wszystko wskazywało na to, że DRUM GO DUM będzie animacją poświęconą Kai’Sie, a jeśli nie w pełni – to przyjemniej w części teledysku bohaterka League of Legends pokaże, jak tańczy lub śpiewa.

Grafiki z oficjalnego konta K/DA

ZOBACZ – Jak to się stało, że gracz LoLa dostał 2,7 miliona Niebieskiej Esencji za darmo?

W komentarzach na YouTube, Twitterze czy na Facebooku można przeczytać wiele wypowiedzi, które niekoniecznie wyrażają złość, ale raczej smutek i rozczarowanie. Niektórzy żartują również, że na teledysk Kai’Sy nie starczyło budżetu, ponieważ Riot wydał wszystko na animację dla Evelynn.

Niezadowolenie klipem DRUM GO DUM wyrażają nie tylko zagraniczni fani, ale również Polacy. Na oficjalnym fanpage’u gry można poczytać:

Na YouTube wielu komentujących przyznało, że ocena filmu jest trudna. To m.in. dlatego nie ma on wielu łapek w dół, bo jak podkreślają gracze – tancerka wykonała dobrą robotę i nie zasługuje na falę krytyki. Chodzi jednak o to, że Riot spodziewał się, że społeczność oczekuje czegoś zupełnie innego. Wśród popularnych komentarzy można znaleźć takie opinie:

Dobra, Riot, oto, co ludzie myślą o tym wideo: jest dobre, tancerka jest ok, a cała produkcja jest solidna, ale nie tego chcieliśmy. Chcieliśmy dokładnie tego, co dostała Evelynn. Ten film byłby akceptowalny, jakby stanowił oddzielny klip z choreografią. Mówienie, że jest to „Kai’Sa concept video”, jest błędem. Mogliście zrobić to lepiej, ale widać zawsze mieliście problem z rozumieniem potrzeb waszych konsumentów. To solidne wideo 9/10, ale nie jest tym, czego oczekiwaliśmy.

ZOBACZ – Jakie są przemyślenia Riotu na temat trwającego przedsezonu w League of Legneds?

Jak widać problem nie leży w jakości wideo, ale w tym, że Riot kompletnie nie trafił w potrzeby swojej społeczności. Trudno się dziwić komentującym fanom, ponieważ sami twórcy przyzwyczaili ich do wysokiej jakości teledysków, promowanych masą tematycznych rysunków na oficjalnym profilu K/DA.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends