w

Oczekiwania vs rzeczywistość w LoLu. Po roku prac gracze zostali sprowadzeni na ziemię

Rok temu Riot zapowiedział ogromne zmiany w temacie profili graczy. Miało być czytelniej, efektowniej, po prostu lepiej.


Rok temu Riot z wielkim zaangażowaniem tłumaczył, dlaczego profile graczy wymagają zmian, jak będą funkcjonować i wyglądać. Karty gracza, bo tak to wówczas nazwano, miały być powiewem świeżości, jeżeli chodzi o klienta i jego funkcje.

Minął rok od tamtych zapowiedzi, a gracze czekali na wprowadzenie tak hucznie zapowiadanych portretów. Oczywiście, wymagały one dodatkowego dostosowania, ale był w tym potencjał:

Oczekiwania vs rzeczywistość

Po roku prac okazało się, że ze względu na “różne powody”, funkcja ta została po prostu wyrzucona do śmietnika. Nic dziwnego, że w społeczności od razu powstały na ten temat memy:

Faktycznie, graczom obiecywano rozbudowane profile, a finalnie wyszło z tego… Trudno to nawet sensownie opisać. Co tam się po drodze stało? Dzisiaj można się jedynie domyślać, że chodziło o ograniczenia związane z klientem.

Jedyne wyjaśnienie Riotu na ten temat pojawiło się miesiąc temu. Jeden z pracowników w krótkiej wiadomości, gdzieś na swoim prywatnym Twitterze poinformował, że najpierw wszystko ogłoszono, a potem się z tego wycofano.

Powodów nie podano, ponoć funkcje portretów miały być rozwijane, a skończyło się tak, jak się skończyło.