w

Orianna z Muramaną jest tak OP, że ten przedmiot z LoLa będzie osłabiony w patchu 10.25

Muramana zdobyła niesamowitą popularność wśród magów, przez co przedmiot już wkrótce zostanie znerfiony.


Aktualizacja 10.25 wprowadza do League of Legends długo wyczekiwane poprawki balansu, a jedna z nich odnosi się do przedmiotu, który w ostatnim czasie wybierany był niekoniecznie przez postacie, z myślą o których został stworzony. Mowa o Muramanie, która zaczęła pojawiać się w buildach wielu magów. Dlaczego?

Jak Muramana działa z magami?

Przemiana Łzy Bogini na przedmiot startowy wiązała się z osłabieniami itemów z niej budowanych. Wraz z nerfami Archangel’s Staffa wielu magów ze środkowej alei liczyło się z problemami z brakiem many, ale profesjonalni gracze szybko znaleźli rozwiązanie, które może zabrzmieć dziwnie, jednak sprawdziło się rewelacyjnie. Zamiast przedmiotu, do którego gracze zdążyli się przyzwyczaić, postanowili wypróbować Muramanę.

Mimo że z powyższego rozwiązania korzysta wielu magów takich jak na przykład Ryze czy Syndra, to jednak Orianna jest w stanie najlepiej wykorzystać zdolność pasywną Szok wspomnianego itemu. Dodatkowe fizyczne obrażenia są zadawane za każdym razem, kiedy bohater zaatakuje przeciwnika za pomocą umiejętności lub podstawowego ataku.

Całkowity koszt Manamune to zaledwie 2600 golda, co w porównaniu do innych przedmiotów, które może nabyć mag ze środkowej alei, plasuje go na bardzo wysokim miejscu względem opłacalności. Sam item daje użytkownikowi dużo przydatnych statystyk, a zdolność po transformacji zadająca dodatkowe fizyczne obrażenia za procent maksymalnej many jest niezmiernie silna w połączeniu z wieloma przedmiotami dla magów, które dają im manę.

Zdolność Szoku znacznie utrudnia budowanie się przeciwko magowi, który ze swoich umiejętności zadaje teraz mieszane obrażenia.

Cały zamysł budowania Manamune na magach wywodzi się od jednego z graczy na koreańskim serwerze, który w zaledwie miesiąc z Golda wybił się do Challengera. Build ten wykorzystywał na bohaterach takich jak między innymi Orianna, Viktor czy Cassiopeia.

ZOBACZ – Dlaczego nowa meta z Sunfire Aegis przejmuje LoLa? Które postacie są przez to OP?

Niedługo po tym społeczność zaczęła kopiować jego build, a teraz stał się on tak popularny, że Riot musiał osłabić przedmiot. Do momentu tych nerfów, które mają trafić na serwery live w aktualizacji 10.25 już 9 grudnia, technikę może wykorzystać każdy w swoich grach. Sprawdzi się ona w przypadku praktycznie każdego maga, który buduje swój mityczny przedmiot z Lost Chapteru, jednak według statystyk najlepiej poradzą sobie z nią Orianna, Cassiopeia i Viktor.

Standardową ścieżką będzie kupienie Łzy Bogini na starcie gry, następnie nabycie mitycznego przedmiotu takiego jak na przykład Luden’s Tempest lub Liandry’s Anguish, a potem dokończenie Manamune z zakupionej na początku Łzy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends