w

Dlaczego nowa meta z Sunfire Aegis przejmuje LoLa? Które postacie są przez to OP?

Riot Games

Nowy potężny przedmiot, który dobrze sprawdza się na Assassinach.


Nowe itemy, które wprowadzone zostały do League of Legends w przedsezonie całkowicie odwróciły metę do góry nogami. Spora część postaci wypadła z rozgrywki i jest zwyczajnie słaba, inne natomiast sieją spustoszenie.

Okazuje się, że niekonwencjonalne przedmioty również mają duży wpływ na mecz. Słoneczna Egida nie jest tylko pożądana na tankach, ale również skorzystać z niej może najagresywniejsza klasa postaci.

Dlaczego Sunfire Aegis jest taki dobry?

Niemal cztery tygodnie temu, świat League of Legends został odwrócony do góry nogami. Wszystko to za sprawą nowych przedmiotów, które na stałe trafiły do gry. Chociaż każda z klas miała do dyspozycji specjalnie przeznaczone dla siebie itemy, gracze zaczęli eksperymentować. Odkryto, że Słoneczna Egida oferuje coś, czego zawsze brakowało walczącym wręcz championom – przeżywalności.

ZOBACZ – Riot odpowiada co dalej z przedsezonem w League of Legends. Jakie są kolejne plany?

Z tego powodu, assassini tacy, jak Katarina, Fizz, Rengar oraz bruiserzy: Sett, Tryndamere, Irelia, mogą nie tylko zadawać ogromne obrażenia, ale również w znaczącym stopniu zredukować ich przyjmowaną ilość. Sunfire Aegis na ten moment oferuje:

  • 450 punktów zdrowia
  • 30 pancerza
  • 30 odporności na magię
  • 15 jednostek przyśpieszenia umiejętności

Dodatkowo otrzymywanie lub wyrządzanie obrażeń sprawia, że skumulowany efekt Pożogi, jest w stanie zadać ogromny damage przeciwnikom. Ważna jest również umiejętność pasywna, którą oferuje każdy Mityczny przedmiot. SA przyznaje 5 jednostek przyśpieszenia umiejętności za każdy legendarkę w ekwipunku, co pozwala na uzyskanie niskiego czasu odnowienia na skillach, a jest kluczowe w grze zarówno assasinami, jak i bruiserami.


ZOBACZ – Jeden z graczy LoLa z jakiegoś powodu dodaje Wukonga do wszystkich grafik Seraphine

Chociaż Riot Games zdaje sobie sprawę z potęgi tego przedmiotu, ale do tej pory jego osłabienia dotyczą jedynie dodatkowych punktów zdrowia, które przyznaje Sunfire. Kluczowa natomiast jest pożoga, która zadaje duże obrażenia, niskim kosztem. Być może w przyszłych aktualizacjach zostanie to zmienione, lecz na ten moment, jeżeli szukamy przedmiotu oferującego przeżywalność i damage rozłożony w czasie, Słoneczna Egida będzie idealna.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends