w

Ostatni film Riotu o przedsezonie w LoLu pobija kolejne rekordy. Ponad 70% ocen to łapki w dół

Gracze cały czas wyrażają swoje niezadowolenie. Film o przedsezonie ma fatalne oceny.


7 października 2021 na oficjalnym kanale League of Legends pojawił się filmik, w którym Rioterzy opisywali planowane nowości, opinie o nowych bohaterach, balansie gry i tak dalej. Wydawać by się mogło, że to nic groźnego, zwyczajny film informacyjny, jakich na kanale LoLa można znaleźć sporo.

Niestety podczas nagrania padło wiele zdań, które bardzo nie spodobały się społeczności. Można wręcz powiedzieć, że gracze byli wściekli na twórców. Niedługo po publikacji film zdobył ogromne ilości łapek w dół i masę nieprzychylnych komentarzy. Wydawać by się mogło, że sprawa jest zamknięta, ponieważ od premiery minęły ponad 2 tygodnie.

Jeden z graczy zwrócił uwagę na to, że liczba łapek w dół stale rośnie i obecnie przekracza już 70%. Krytycznych komentarzy jest również więcej i więcej.

Rekordowa liczba łapek w dół

Rzadko kiedy zdarzało się tak, że oficjalne filmy Riotu były masowo krytykowane. Oczywiście z każdym sezonem pojawiały się osoby, które narzekały na wprowadzane nowości, ale ogólny odbiór treści był raczej pozytywny (np. pod względem ocen filmów). Tym razem stało się zupełnie odwrotnie.

Nowy film twórców LoLa jest krytykowany prawie przez wszystkich. Wyśmiewają go zarówno zwykli gracze, jak i streamerzy czy youtuberzy. Z treści, które padły na nagraniu, drwiły znane osoby, takie jak np. Tyler1 (zobacz: Reakcja Tylera1 na słowa Riotu o “niezbyt zbalansowanym” reworku Mundo. “Zaraz rozwalę monitor”).

Riot wkurzył swoją społeczność wieloma stwierdzeniami, w tym m.in. opinią o balansie.

Jesteśmy generalnie zadowoleni ze stanu gry w tym sezonie. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, zajmijmy się gorącym ostatnio tematem, jakim jest wyważenie nowych bohaterów. Gdy przyglądamy się danym, okazuje się, że nowi bohaterowie od początku roku są całkiem dobrze wyważeni, z wyjątkiem Dr. Mundo.

Pod filmem można znaleźć dosłownie lawinę komentarzy (ponad 15 tysięcy), w których gracze wyrażają swoje niezadowolenie na różne sposoby. Niektórzy żartują, inni dosłownie wyzywają Riot, że ten nie wie o czym mówi.

Oceny także prezentują się tragicznie. Na ten moment aż 86 tysięcy osób uznało, że film zasługuje na łapkę w dół. To ponad 70% wszystkich łapek.

Tak źle nie było nawet w przypadku zapowiedzi Seraphine. Wydana prawie rok temu prezentacja bohaterki swojego czasu była najbardziej minusowanym filmem od Riotu. Dziś co prawda ogólna ilość głosów jest większa, ale “zaledwie” 68,8% to łapki w dół. Można więc uznać, że zapowiedź presezonu jest aktualnym rekordzistą.

Trzeba przyznać, że cała ta sytuacja jest dość ciekawa. Wielu graczy zastanawia się, czy twórcy wyciągnął z niej jakiekolwiek wnioski.