w

Zmiany Hextech Alternatora z LoLa, które prawdopodobnie nie zadowolą większości graczy

Fani o nadchodzących przedsezonowych zmianach, które dotkną kluczowego dla AP asasynów przedmiotu.


Do League of Legends regularnie trafiają aktualizacje, które mają na celu zarówno utrzymanie balansu, jak i wprowadzenie zmian, które nieco odmienią to, jak wygląda rozgrywka dla części postaci. Poprawki Hextech Alternatora zdecydowanie odbiją się na tym, jak wygląda faza liniowa u większości asasynów bazujących na mocy umiejętności.

Zmiany Hextech Alternatora

Na serwerach testowych pojawiło się naprawdę sporo przedsezonowych zmian, o których Riot jeszcze nie poinformował (Kolejne przedsezonowe zmiany w LoLu, które obecnie sąna PBE, a o których Riot nie mówił). Wśród nich można znaleźć nieco zmieniony Hextech Alternator.

Przedmiot jest wykorzystywany głównie przez asasynów korzystających z mocy umiejętności nie tylko ze względu na dostarczane przez niego statystyki, ale również unikatową zdolność, która znacząco wpływa na zadawane w całym combo obrażenia. Trafienie wroga umiejętnością zadaje mu 50-125 (zależnych od poziomu bohatera) obrażeń.

Łatwo domyślić się, że statystyką, na której najbardziej zależy postaciom skupiającym się na zadawaniu obrażeń, jest AP lub AD w zależności od tego, z którą wartością skalują się umiejętności championa. Zmiany, Hextech Alternatora, które można znaleźć na serwerach testowych, zabierają przedmiotowi nieco AP i starają się zrekompensować to dodatkowym zdrowiem.

Przedsezonowa aktualizacja nieco zmieni ścieżkę budowy przedmiotu (Amplifying Tome + Ruby Crystal zamiast dwóch Amplifying Tome), jego całkowity koszt (1400 sztuk złota zamiast 1050) oraz przyznawane statystyki (25 AP oraz 150 HP zamiast 40 AP).

Czy jest to dobra decyzja? Zdania graczy są podzielone. Niektórzy uważają, że zmiana utrudni grę asasynom, ponieważ tego typu postacie przeważnie nie chcą poświęcać 15 AP i płacić 350 sztuk złota więcej, aby zyskać trochę HP. Użytkownik o nicku limtolb uważa, że zmiana jest niesprawiedliwa, porównując przedmiot do Sterrated Dirka – podstawowego itemu AD asasynów.

Wielu bohaterów ma gdzieś, to ile ma HP. Jeśli zostaniesz złapany w trudnej sytuacji przeważnie i tak jest po Tobie. Dlaczego asasyni bazujący na AD mają mieć lepiej? W przedsezonowej aktualizacji Riot powiedział o dodaniu przedmiotu dla asasynów, który będzie skracał czas odnawiania superumiejętności i oczywiście miał na myśli postacie budujące się pod AD.

Niektórzy gracze zwracają uwagę na fakt, że Hextech Alternator mógłby zostać wyparty przez nowy mityczny przedmiot nadchodzący do League w przedsezonie.

Zmiany pojawiły się najprawdopodobniej ze względu na to, że AP bruiserzy/asasyni spokojnie mogliby zbudować jeden z nowych mitycznych przedmiotów przeznaczonych dla magów, który jednocześnie zapewniłby im obrażenia i przeżywalność, kiedy następnie zbudowaliby Zhonyię. Byłoby to strasznie frustrujące.

Na ten moment trudno oceniać zmiany, które pojawiły się na serwerach testowych. Niewielu graczy miało jeszcze okazję przetestować poprawki, które trafią do League w zbliżającym się przedsezonie. Mimo że aktualizacja nie wprowadzi aż tylu zmian, co zeszłoroczne dodanie mitycznych itemów, dalej z pewnością sporo namiesza w rozgrywce. Do tego czasu warto poczekać na dalsze poprawki twórców, którzy z pewnością odniosą się do feedbacku graczy.