Ostatnie buffy Blitzcranka sprawiły, że stał się najlepszym supportem w League of Legends

League of Legends

Reklama

Wzmocnienia bohatera, które miały wysłać go na inne pozycje, sprawiły, że stał się jeszcze silniejszym wsparciem.


Aktualizacja 12.19 wprowadzała do League of Legends wiele zmian off-meta, które miały na celu urozmaicenie rozgrywki. Riot testuje nowe rzeczy, ponieważ już niedługo sporo wydarzy się przez wprowadzenie do gry zmian przedsezonowych (szczególnie w przypadku jungli).

Jeśli chodzi o Blitzcranka, to otrzymał on niedawno szereg buffów, które miały wzmocnić go na innych pozycjach. Twórcy tłumaczyli, że bohater pierwotnie miał być wojownikiem, więc chcą zbliżyć go do swojej dawnej roli. Jednak buffy te przypadkowo uczyniły go najlepszym supportem w League of Legends. Widać to m.in. po gwałtownym wzroście współczynnika wygranych.

Najlepszy support w League of Legends

Reklama

Blitzcrank był jednym z głównych celów Riotu w ostatniej aktualizacji. Szereg zmian tłumaczono w następujących sposób:

Reklama

Ciekawostka: pierwotny projekt Blitzcranka zakładał, że będzie wojownikiem! Wielki Golem Parowy odnalazł się w roli wspierającego, ale i tak uważamy, że mógłby używać swych łap do czegoś innego, niż tylko chwytania przeciwników. Wzmacniamy „wojowniczą” stronę zestawu umiejętności Blitzcranka, by lepiej sprawdzał się w roli pojedynkowicza, jednocześnie nie wpływając zbyt negatywnie na jego rolę jako wspierającego. Czas wyposażyć się w skórkę Blitzcrank Bokser i spuścić komuś łomot!

Nieumyślnie wpłynęło to jednak na współczynnik zwycięstw w roli supporta, a Blitzcrank szybko awansował na szczyt rankingów po wprowadzeniu aktualizacji 12.19.

Champion ma teraz 53,11% win ratio, czyli o ponad 3% więcej niż w ostatniej aktualizacji. Co więcej, jego play rate przekroczył 10% i jest banowany w ponad jednej czwartej gier. Te statystyki czynią go prawdopodobnie najlepszym supportem w grze.

Liczby te wzrastają wraz z dywizją. Według strony lolalytics.com w Diamencie+ bohater wygrywa prawie 56% gier.

Statystyki w Diament+

Wiadomo już, że Riot przewidział pewne poprawki dla Blitzcranka. We wczesnym opisie aktualizacji 12.20 można znaleźć dla niego sporo zmian. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: Dokładny opis kolejnej aktualizacji 12.20 League of Legends. Wszystkie szczegółowe zmiany.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej