w

Ostatnie zmiany w League of Legends zdaniem graczy nie mają żadnego logicznego uzasadnienia

Riot w ostatniej aktualizacji ogłosił zmiany naprawdę wielu bohaterów. Jednak czy wszystkie z nich były konieczne?


Zmiany bohaterów, które Riot wprowadza w regularnych aktualizacjach, mają na celu osłabianie za mocnych bohaterów i wzmacnianie tych, którzy nieco w danym momencie odstają. Mimo że wydaje się to oczywiste, to za sprawą braku uzasadnienia niektórych z ostatnich zmian gracze są zawiedzeni postawą Riotu, uważając, że twórcy dokonują niektórych zmian nie w imię balansu, a czegoś innego.

Zmiany bohaterów przygotowują ich do mistrzostw?

Jeden z wątków na Reddicie został założony z myślą o zmianach, które mają zajść w aktualizacji 10.16 (można o nich przeczytać w tym artykule). Gracze uważają, że Fiora i Jax, którzy otrzymali niewielkie zmiany, już wcześniej radzili sobie wystarczająco dobrze.

Jax i Fiora nie potrzebują buffów. Są w naprawdę dobrym stanie, a win ratio jest tego dowodem. 50-51% przez 3 patche. Nikt nie lubi grać na Fiorę jako postać walcząca w zwarciu.

Jax również jest zbalansowany. Nawet jeśli jest to tylko drobny buff, to nie był on potrzebny. Spójrzcie na Caitlyn, która po drobnych zmianach z 50% winratio wskoczyła na poziom powyżej 53%. W następnych aktualizacjach będzie jeszcze gorzej, ponieważ jej “kontra” jest nerfiona.

Dosłownie to samo stanie się ze wspomnianą na początku dwójką bohaterów po buffach, które nie mają żadnego uzasadnienia. Wydaje się, że Riot bawi się solo kolejką za każdym razem, kiedy zbliżamy się do Worldsów.

ZOBACZ – Gracze LoLa nie chcą widzieć ich w swoich grach. Umawiają się, że jedna drużyna banuje Yone, a druga Yasuo

Ostatni akapit może zostać potwierdzony słowami twórców, które były wyjaśnieniami buffów Caitlyn (pełną analizę zmian aktualizacji 10.15 można przeczytać w tym artykule).

Caitlyn od dłuższego czasu znajduje się poza metą gry profesjonalnej i spodziewamy się, że odnajdzie się wśród niektórych kompozycji. Dzięki tym zmianom Caitlyn powinna odzyskać swoje miejsce wśród najlepszych strzelców we wczesnej fazie gry.

Warto dokładniej przyjrzeć się sytuacji także innych bohaterów, którzy otrzymali lub otrzymają wzmocnienia. Gracze Shena, który został wzmocniony, uważają, że zmiany były kompletnie niepotrzebne i tylko sprawiły, że bohater stanie się zbyt silny, a następnie zostanie w nieprawidłowy sposób osłabiony.

ZOBACZ – Jak zmiany z aktualizacji 10.15 wpłynęły na stan bohaterów League of Legends?

Podobnie sytuacja wygląda w gronie graczy Yasuo, którzy są sceptycznie nastawieni względem zmian, które mają zajść w aktualizacji 10.16. W 10.12 jego bazowe HP zostało zmniejszone z 523 do 490 punktów. Gracze uważają, że nadchodzące buffy w żaden sposób nie rekompensują tej straty i wzmacniają coś, co było już wystarczająco silne. Odpowiedź innego użytkownika pokrywa się jednak z wcześniejszymi domniemaniami dotyczącymi mistrzostw.

Wydaje mi się, że nikt nie rozumie, co na celu mają te nerfy i buffy w 10.16.

To nie dla gracza, który gra solo kolejkę. Buffy mają sprawić, że Yasuo będzie lepszym wyborem na profesjonalnej scenie i pro gracze go wybiorą. Co jest najczęstszym wyborem w pro playu na midzie? Bohaterowie zadający magiczne obrażenia.

Powiem to jeszcze raz. Te zmiany nie są i nigdy nie były adresowane do żadnego z problemów, z którym boryka się bohater w solo kolejce.

Wszystko więc najprawdopodobniej odnosi się do nadchodzących mistrzostw Worlds. Aby zobaczyć, jak zmiany odbiją się na bohaterze zarówno w kolejce rankingowej, jak i na rozgrywkach sceny profesjonalnej, trzeba jednak poczekać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends