w

Perkz podczas streama z LoLa przeżył najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii Chorwacji

Podczas jednej z transmisji na żywo Perkz przeżył coś, czego większość ludzi nie chciałaby przeżyć.


Grający w League of Legends Luka “Perkz” Perković został zaskoczony przez silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.4. Ognisko wstrząsów znalazło się niedaleko miasta, w którym mieszka – Zagrzebia.

Na całe szczęście streamerowi nic się nie stało, ale reakcja byłej gwiazdy G2 Esports mówi sama za siebie, pokazując szok i przerażenie tym, co właśnie się stało.

Perkz przeżył trzęsienie ziemi

Trzęsienie ziemi jest zjawiskiem bardzo nagłym i trudnym do przewidzenia. W związku z tym sejsmolodzy nie mają wystarczającego czasu, aby ostrzec społeczeństwo. Z tego powodu prawdopodobnie nikt nie spodziewa się, że „cały świat” zacznie nagle wibrować. Przekonała się o tym gwiazda League of Legends – Perkz – podczas spokojnego wtorkowego streama.

ZOBACZ – Riot o reworkach w 2021 roku: “nie powinny być dla was zaskoczeniem”

Jak możemy zauważyć, nagle obraz z kamerki Luka zaczął się trząść, a w tle mogliśmy usłyszeć spadające na podłogę rzeczy. Zaniepokojony streamer szybko zdjął słuchawki i udał się do innego pomieszczenia prawdopodobnie w celu sprawdzenia, co się tak właściwie dzieje. Trudno się temu dziwić, było to jego pierwsze trzęsienie ziemi w życiu, a na dodatek najsilniejsze, jakie do tej pory nawiedziło Chorwację.

Po powrocie Perkz starał się wytłumaczyć widzom, co się stało i przyznał, że chociaż jego dom jest bardzo bezpieczny, martwi się o swojego brata.

To, co się przed chwilą stało, nie pozwoliło profesjonaliście na dalszą grę, albowiem nie mógł się on skupić na rozgrywce. Po pożegnaniu się z widzami opuścił mecz i zakończył transmisję na żywo.

Skala szkód wyrządzonych przez to zjawisko przyrodnicze jest niewyobrażalna. Łącznie zginęło 7 osób, wiele jest rannych, a niektórzy w obawie o swoje życie śpią w samochodach. Najbardziej odczuć mogli to mieszkańcy położonego kilkadziesiąt kilometrów od Zagrzebia miasta Petrinja.

Drgania odczuwalne były w: Bośni i Hercegowinie, Czechach, Chorwacji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Czarnogórze, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Serbii i Austrii.