w

Riot o reworkach w 2021 roku: „nie powinny być dla was zaskoczeniem”

Twórcy wypowiedzieli się o reworkach planowanych na 2021 rok.


Zbliża się koniec roku, więc Rioterzy ujawniają coraz więcej z planów na kolejne miesiące. Poza tym, że już niedługo pojawi się wiele nowości, w tym m.in. nowy set w Teamfight Tactics, a wraz z nim tematyczne skórki, jak co roku twórcy odświeżą starszych bohaterów.

Reworki zawsze wywołują sporo emocji. Po UGV Fiddlesticks’a i Volibeara poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Czy uda się sprostać oczekiwaniom społeczności?

Reworki w 2021 roku

Od jakiegoś czasu dużo mówiło się o nadchodzącej aktualizacjo Mundo. Twórcy ujawnili nawet wczesne koncepty – Nowy wygląd Mundo ujawniony razem z tankiem supportem.

Wybór bohatera do reworku wywołał sporo kontrowersji. Zdaniem wielu graczy Riot zrobił źle decydując się akurat na tego championa. Wszyscy przeciwnicy tej decyzji uważają, że są inne postacie, które wymagają odświeżenia.

Według jednej ze starszych ankiet wynika, że to właśnie Shyvana jest bohaterką, której rework chcieliby zobaczyć gracze LoLa. Wysoko w głosowaniu wypadł także Nocturne (zobacz: Dlaczego Mundo przechodzi rework, skoro na Shyvanę zagłosowało o wiele więcej graczy?).

ZOBACZ – 40 ciekawostek o LoLu, które nikomu do niczego nie są potrzebne, a które Riot wprowadził do gry

Jedna z Rioterek – Jessica „Safelocked” Nam (którą dobrze kojarzą osoby oglądające zapowiedzi z League of Legends na Youtube) – ujawniła co nieco względem planów Riotu na 2021 rok.

Jeśli chodzi o VGU, cieszyliśmy się, mogąc wypuścić Fiddle’a i Voliego po publikacji serii raportów z ich aktualizowania. Niestety nie udało się nam przeprowadzić głosowania nad nowym VGU, tak jak obiecywaliśmy. Ponieważ prace nad Dr. Mundo idą zgodnie z planem, prace nad VGU w przyszłym roku powinny pójść sprawniej, dlatego planujemy kolejne głosowanie w 2021 roku. Gdy to nastąpi, zobaczycie kilka znajomych twarzy, ale także kilka dodatkowych, które jednak nie powinny (mam nadzieję!) być dla was zaskoczeniem.

Można zakładać, że wspomniane dodatkowe postacie to Shyvana, Nocture czy nawet Udyr, który również wielokrotnie podawany jest jako przykład bohatera wymagającego odświeżenia. Niektórzy gracze uważają, że świetnymi kandydatami do VGU będą także Tryndamere czy Amumu.

Póki co pozostaje czekać na dalsze informacje.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends