w

Perkz przyznaje, że również usunąłby najbardziej znienawidzoną postać w League of Legends

Riot Games

Gwiazda G2 Esports Luka „Perkz” Perkovic przyznaje, że jest bohater, którego usunąłby z League of Legends.


Od aktualizacji 10.16, w której do gry został dodany Yone, League of Legends może pochwalić się 150 unikalnymi championami. Okazuje się jednak, że nie każdy z nich jest mile widziany, a usunięcie jednego ucieszyłoby nawet gwiazdę G2 Esports — Perkza. Kto jest tak znienawidzony zarówno przez graczy, jak i zawodnika G2?

Kogo Perkz chce usunąć?

Po imponującej wygranej z MAD Lions w playoffach z wynikiem 3:1, G2 zakwalifikowało się do tegorocznych Mistrzostw Świata, którego odbędą się w Chinach już za miesiąc. Z tej okazji grający na pozycji strzelca Luka „Perkz” Perkovic postanowił nagrać Q&A, gdzie odpowiedział na masę komentarzy zaciekawionych fanów. Oprócz standardowych pytań o ulubioną regionalną potrawę i metę na Worldsach, jeden z użytkowników postanowił zapytać zawodnika o bohatera, którego najbardziej nienawidzi.

ZOBACZ – Czy remake w LoLu powinien działać automatycznie? Dlaczego aktualne rozwiązanie jest problematyczne

Okazało się, że spośród wszystkich innych postaci, najbardziej nielubianą przez Luka, jest Magiczna Kotka — Yuumi.

Naprawdę nie lubię Yuumi. Nigdy nie będzie mnie nudzić mówienie o Yuumi i o tym jak irytująca jest oraz jak głupio została zaprojektowana.

Chciałbym, żeby Riot po prostu zaakceptował to, że sp***rzyli i usunęli championa z gry.

W dalszej części wypowiedzi dodał, że najbardziej irytuje go, kiedy Yuumi przeskakuje pomiędzy bohaterami, a trafienie i zlikwidowanie jej, jest całkowicie niemożliwe.

Wszyscy nienawidzą tym grać i wszyscy nienawidzą na to grać, ale jest OP, więc musisz tym grać.

Pomimo tego, iż aktualnie Yuumi średnio wygrywa zaledwie 48.5% meczów, dalej banowana jest w około 25% gier, między innymi ze względu na jej toksyczną mechanikę. Riot Games zapowiedziało jednak, że nie mają zamiaru usuwać jej z gry.