w

Pix Lulu, którego można zabić i otrzymać dodatkowe złoto? Kolejny błąd w League of Legends

Okazuje się, że w pewnych warunkach towarzysz Lulu jest możliwy do zabicia.


Duszek towarzysz Pix to kompan Lulu, bez którego bohaterka nie byłaby kompletna – to on pomaga jej przy wielu umiejętnościach i jest swojego rodzaju znakiem rozpoznawczym postaci. Niestety od czasu do czasu są z nim powiązane pewne błędy.

W przeszłości pojawiły się różne artykuły o tym, że Pix potrafił blokować się o różne elementy mapy, dziwnie współgrać z bramami Hextech, zmieniać się w tarcze, która blokowała skille wrogów i tak dalej.

Wydawać by się mogło, że nic już nie zdziwi pod tym względem, ponieważ liczba niefortunnych kombinacji błędów się wyczerpała. League of Legends jednak znowu zaskakuje i tym razem Pix stał możliwy do zesmite’owania. Zabicie go dodaje dodatkowego golda. Co trzeba zrobić, by magiczny duszek traktowany był jak potwór z jungli?

Pix, którego można dobić

W sieci pojawiła się informacja o nowym błędzie związanym z Lulu i jej towarzyszem. Bug związany jest bezpośrednio z Ahri, ponieważ to właśnie ona może go wywołać.

Okazuje się, że gdy lisica dobije Lulu, Pix przez naprawdę krótką chwilę jest możliwy do zabicia. Można to zrobić za pomocą Smite’a, co przy okazji da graczowi dodatkowego golda.

Czas, w którym Pix jest możliwy do namierzenia, jest naprawdę krótki, ale na poniższym filmie widać (szczególnie w jego ostatnich sekundach), że gracz dobija duszka i ma z tego dodatkowe 25 złota.

Raczej trudno będzie to wykorzystać w dużej skali, ponieważ osoby, które nie wiedzą o błędzie, zapewne nie zareagują tak szybko, by użyć Smite’a na Pixie. Fakt, że błąd wywołuje akurat Ahri również sprawia, że ten nie jest aż taki zauważalny na większą skalę.

Niemniej zapewne Riot naprawi to za jakiś czas i nie poleca się wykorzystywania tego buga. Korzystanie z błędów nie jest zbyt dobrym pomysłem – twórcy zazwyczaj karali tych, którzy używali bugów, by osiągnąć przewagę w grach.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends