w

Wzmocnienia Maokai’a z nadchodzącego patcha sprawią, że champion z LoLa wróci do jungli

Buffy Maokai’a, które znacząco poprawią jego clear jungli. Co dokładnie zostało zmienione?


Mało który champion jest na tyle wszechstronny, aby można było nim grać na wielu pozycjach. Maokai należy do grupy postaci, które były wybierane zarówno w lesie, jak i na górnej alei czy w roli wsparcia. Na ten moment można jednak zauważyć, że champion pojawiał się głównie jako support, a następnie na topie i w jungli. Nadchodzące zmiany mogą jednak wszystko zmienić. Jakie poprawki przygotowali dla niego twórcy?

Zmiany Maokaia w patchu 12.23

Maokai aktualnie radzi sobie całkiem nieźle, ale tylko na swojej najpopularniejszej pozycji – na supporcie. Wygrywa tam 51,5% gier, a wybierany jest jako wsparcie w niecałych 70% rozgrywek. Jungla, do której champion prawdopodobnie będzie wybierał się znacznie częściej po wydaniu zaprezentowanych przez Riot poprawek, to na ten moment zaledwie 10% wszystkich gier omawianego bohatera. Nie radzi sobie w niej również najlepiej – zwycięża tam niecałe 48% rozgrywek.

Aktualizacja 12.23 zawiera wzmocnienia bohatera, które nie tylko zwiększą ilość przywracanego zdrowia przy pomocy zdolności pasywnej, ale również poprawi jego obrażenia zadawane przez Q – Bramble Smash.

  • Sap Magic (P)
    • Ilość przywracanego HP zwiększona z 4-10% do 4-12% (zależne od poziomu)
  • Bramble Smash (Q)
    • Bazowe obrażenia zwiększone z 65/110/155/200/245 do 70/120/170/220/270
    • Bonusowe obrażenia zadawane stworom zwiększone z 80/100/120/140/160 do 120/140/160/180/200

Wiadomością, która z pewnością zadowala graczy tego championa, jest to, że buffy nie wpływają znacząco na to, jak gra się Maokaiem. Najbardziej zauważalną zmianą są zwiększone obrażenia zadawane potworom. Buff powinien zwiększyć tempo czyszczenia lasu przez Maokai’a.

Dzięki zmianom Scuttle Craba bohater powinien być w stanie przejść przez obozy w czasie niższym niż 3 minuty, co jest kluczowe aktualnej przedsezonowej mecie. Poza tym zwiększone bazowe obrażenia Q poprawią wave clear i żywotność w górnej alei.

Wzmocnienia są odpowiedzią na nerfy z patcha 12.20, w którym leczenie ze zdolności pasywnej zostało obniżone. Norekta negatywnie wpłynęła na jego wyniki, a fani skłonili twórców do ponownego przemyślenia sprawy.

Buffy powinny również wspomóc Maokai’a z górnej alei. Po wspomnianych osłabieniach można było zauważyć, że bohater szybko został wyparty z mety. Poprawki na ten moment można przetestować na PBE, a na oficjalne serwery trafią 7 grudnia wraz z aktualizacją 12.23 (Wcześniejszy opis patcha 12.23 do LoLa. Ogromna ilość zmian nadchodzi do League of Legends).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends