w

Polski streamer LoLa zaskoczył widzów, zakładając szpilki. Isamu: „Będę rzygał”

Jeden z polskich streamerów LoLa wstawił na Twittera zdjęcie w szpilkach. Później na Twitchu uczył się w nich chodzić.


Jeszcze miesiąc temu zdjęcie RandomBruceTV zrobiłoby ogromne zamieszanie, wywołało duże kontrowersje. Streamer Twitch zdecydował się bowiem na ubranie szpilek, pokazanie się w nich podczas swojej transmisji.

Łatwo sobie wyobrazić, jak wyglądałyby komentarze ten miesiąc temu. Co się przez ten czas zmieniło? Przede wszystkim Mandzio odważył się pokazać światu swoje stylówki. Wydaje się, że to jego zdjęcia wywołały te największe kontrowersje, które finalnie przełożyły się na zrozumienie albo przynajmniej chęć zrozumienia.

https://twitter.com/xmandzio/status/1490680217081425923

To youtuber przyjął większość tych negatywnych komentarzy, na które odpowiadał. To o nim zrobiło się głośno na kanałach commentary i w zasadzie w całym social media. Dzisiaj zdjęcie Bruce’a nie robi więc większego wrażenia, choć nadal budzi emocje.

Szpilki na streamie

Cel Bruce’a jest nieco inny, niż Mandzia. Większość osób w ogóle nie będzie tego rozróżniać, natomiast z tego, co Bruce mówił na streamie, chodzi mu głównie o cosplay Gwen. W społeczności LoLa, zwłaszcza tej zagranicznej, takie zjawisko jest dość częste.

https://twitter.com/RandomBruce/status/1494288171550584835

W społeczności LoLa funkcjonuje przynajmniej kilku mężczyzn, którzy na co dzień ubierają się zupełnie normalnie (choć dzisiaj pojęcie „normalnie” też jest bardzo szerokie), nie wzbudzają kontrowersji, a ich cosplay’e żeńskich postaci są niesamowicie popularne.

Pierwszy przykład z brzegu – Sneaky. Jest to chyba najbardziej znana osoba z takich klimatów. Przebiera się on za postacie z LoLa, a każdy jego cosplay staje się od razu viralem.

I oczywiście nadal będzie to wywoływało kontrowersje, wciąż będzie budziło zdziwienie. Jak tłumaczy to Bruce:

Obleśne jest to co robisz? – przeczytał Bruce na czacie. No nie wiem, nie musi ci się to podobać, jak coś to mi nie przeszkadza, że dla kogoś może to być obleśne, **jowe czy jakieś tam słowo na p, nie mam z tym problemu. Nie każę nikomu czegoś takiego akceptować itd. Jak się wam nie podoba albo uważacie to za jakieś takie, śmakie, no to spoko, nie mam z tym problemu.

Klip: https://www.twitch.tv/randombrucetv

Komentarze pod wpisem na Twitterze są bardzo różne.

Przeważa głównie zdziwienie, ale są i słowa zrozumienia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends