w

Potężne buffy wywróciły dżunglę w LoLu do góry nogami. Smok na 1 poziomie i nie tylko

Riot Games

Dwie postacie, które dostały gigantyczne buffy na PBE do jungli.


Serwer testowy League of Legends znany jest z tego, że czasami pojawiają się tam zmiany, których kompletnie nie spodziewają się gracze. Tak stało się i teraz, a zdziwieni gracze zastanawiają się, o co tak właściwie chodzi deweloperom.

Między innymi niedawno postanowiono wzmocnić Morganę oraz Dariusa, aby zaczęli radzić sobie w dżungli. Buffy okazały się jednak na tyle mocne, że Morgana jest w stanie zrobić jednego z najszybszych full clearów, a Darius na pierwszym poziomie jest w stanie samodzielnie pokonać smoka.

Darius

Darius jest bohaterem, którego główną rolą jest górna aleja i to tam najczęściej jest widywany. Z jakiegoś jednak powodu Riot po raz kolejny stara się zrobić z niego leśnika i być może już niedługo zacznie być tam widywany.

Wszystko to przez potężne buffy pasywki, której zwiększono obrażenia neutralnym stworom do 500% z 175%. W związku z tym postać jest w stanie na pierwszym poziomie wysolować smoka.

Świetnie zaprezentował to na swoim kanale YouTube użytkownik “Okay Cool”:

ZOBACZ – LoL Patch 11.8 – kto dostanie nerfy, a kto buffy? Plany na następną aktualizację

Chociaż wydaje się to imponujące i faktycznie może zaskoczyć zarówno sojuszników, jak i przeciwników, nie jest to takie łatwe w normalnych grach. Smok pojawia się w 2:30, czyli 45 sekund przed krabem i może dojść do sytuacji, że, posiadając jedynie pierwszy poziom, spotkamy wrogiego leśnika, który nie dość, że bardzo łatwo nas zlikwiduje, to jeszcze zabierze drake.

Dodatkowo, decydując się na czekanie ponad 2 minuty, stracimy zarówno EXPa i złoto, więc mimo wszystko lepszą decyzją jest rozpoczęcie cleara od górnej alei i, widząc położenie wrogiego leśnika, zrobienie smoka na 3 poziomie w około 3-ciej minucie.

Morgana

Drugą postacią, która również otrzymała buffa do lasu, jest Morgana. Chociaż bohaterka nie jest w stanie zaskoczyć wrogów odebraniem im pierwszego drake na samym początku rozgrywki, może bardzo szybko czyścić obozy.

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie ImaginaryBluejay0 pokazał, że całość zajęła mu jedynie minutę i trzydzieści sekund, co pozwala na walkę o kraba z przewagą jednego poziomu.

Czy Riot coś z tym zrobi? Na ten moment ciężko jest powiedzieć, bowiem żaden pracownik nie wypowiedział się o żadnym z championów, jednak warto zwrócić uwagę na ich poprzednie buffy. Przypomnijmy, że na początku wielu graczy było pewnych, że te postacie, o których można przeczytać tutaj, również będą OP, jednak ostatecznie nie sprawdziły się i z tego powodu szybko zapomniano o całej sprawie.

W tym przypadku może być bardzo podobnie, ale mimo wszystko warto pamiętać, że jest to tylko serwer testowy i patch nie został jeszcze wprowadzony na oficjalne serwery. Oznacza to, że jeszcze wszystko może się zmienić, a deweloperzy mogą się wycofać z tych buffów.