w

Poważny błąd Qiyany z LoLa sprawił, że bohaterka jest OP w wyższych dywizjach

Reklama

Bug, który znajdował się w League od paru miesięcy, sprawia, że bohaterka przebiła poziom 58% win rate.


Błędy nie są czymś trudnym do napotkania w League of Legends. W sieci regularnie pojawiają się wpisy graczy dotyczące tego, co udało im się odkryć. Problemy również nierzadko są na tyle poważne, że bezpośrednio wpływają na to, jak silny może być wybrany bohater.

Tym razem padło na Qiyanę, która dzięki bugowi jest w stanie zadawać więcej obrażeń. Spowodowało to, że bohaterka jest OP w wyższych dywizjach, a jej współczynnik zwycięstw przekracza tam 58%.

Na czym polega problem?

Reklama

Bug powiązany jest z jedną ze stosunkowo świeżych run – First Strikem, który trafił do League of Legends z początkiem ostatniego przedsezonu. Pozwala ona na zadanie dodatkowych obrażeń i zyskaniu złota, kiedy zaatakuje się przeciwnika. W przypadku Qiyany dodatkowe obrażenia mogą zostać naliczone podwójnie, co znacząco zwiększa potencjał bohaterki.

Skok współczynnika zwycięstw można zaobserwować głównie w wyższych dywizjach, w których przekracza nawet 58%.

Reklama

Co ciekawe, problem został odkryty już w przedsezonie, kiedy to runa została dodana do League. Użytkownik SpongySeacucumber ponad 6 miesięcy temu opublikował wpis, w którym poinformował społeczność o istnieniu buga.

Obserwowałem kolegę grającego Qiyaną i zauważyłem, że udało mu się zaaplikować zdolność pasywną na przeciwniku, którego nie trafił, po nałożeniu First Strike’a i zebraniu nowego żywiołu. Sprawdziłem to w narzędziu treningowym i okazało się, że jeśli zbierzesz nowy żywioł, ale nie rzucisz od razu drugiego Q, First Strike zaaplikuje zdolność pasywną, ale nie zaznacza celu dla tego żywiołu, więc można nałożyć trzeci żywioł między dwoma.

Jest to bug, a jego wykorzystanie zapewnia sporą przewagę. Mam nadzieję, że Riot go usunie (zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że błąd sprawia, że Qiyana radzi sobie zbyt dobrze).

Jeden z fanów opublikował filmik, na którym pokazuje różnicę między obrażeniami zadanymi bez wykorzystania buga oraz tymi z jego wykorzystaniem.

Video

Qiyana musi zdobyć żywioł, a następnie poczekać, aż jej W nie będzie miało czasu odnowienia. First Strike nie może być na cooldownie. Teraz trzeba zaatakować przeciwnika Q, używając jednocześnie W, kiedy pierwsza zdolność nie trafiła jeszcze przeciwnika. W ten sposób można wykorzystać bug, aby zadać przeciwnikowi dodatkowy damage.

Riot najprawdopodobniej wkrótce zaadresuje problem i wyda stosowną poprawkę. Współczynnik zwycięstw bohaterki w wyższych rangach jest niesamowicie wysoki i najprawdopodobniej będzie rósł wraz z liczbą graczy, którzy dowiedzą się o błędzie.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends