Problem, który gracze LoLa dostrzegają w Yone. Co jest nie tak z bohaterem?

League of Legends

Reklama

Co według niektórych fanów LoLa jest nie tak z Yone?

Reklama


Yone jest jednym z najczęściej banowanych bohaterów w League of Legends. Nie trudno zauważyć, że szybko zajął to miejsce obok swojego brata Yasuo, który od lat przez jednych był uwielbiany, a innych nienawidzony.

Większość fanów, która nie przepada za braćmi wiatru, prawdopodobnie uznałaby, że problem leży po stronie gameplayu i wysokich obrażeń, do których zadawania championi potrzebują tak naprawdę tylko kilku kluczowych przedmiotów.

Yone w swoim zestawie umiejętności dysponuje jednak mechanikami, których Yasuo nie posiada. Skille zapewniają mu sporo mobilności, która niekoniecznie podoba się społeczności, a jeden z graczy dzieli się klipem, który ma bezpośrednio wskazywać ten problem.

Reklama

Mobilność Yone

Użytkownik o nicku GrandPapaBi podzielił się krótkim klipem, na którym widać, jak Yone próbuje powalić wrogiego Twitcha. Mimo że bohaterów dzieli stosunkowo spora odległość, Yone bez problemu jest w stanie dogonić przeciwnika.

Video

Mimo że Yone nie trafił swoją superumiejętnością, pierwszym naładowanym Q, a Twitch robił wszystko, aby oddalić się od swojego przeciwnika, ten dalej był w stanie dogonić go głównie dzięki dodatkowej prędkości poruszania się przyznanej z E.

Wielu komentujących uważa, że Yone nie powinien być w stanie dogonić swojego przeciwnika, a jego E jest niesprawiedliwe. Niektórzy zwrócili uwagę na to, że zdolność ta ma poważną wadę, a dodatkowy movement speed jest zaledwie jej częściową rekompensatą. Assaltwaffle uważa jednak, że nie było to najlepsze rozwiązanie, jakie mogło zostać podjęte przez Riot.

Yone jest i tak bardzo podatny na zagrożenie, kiedy kończy się jego E. Rekompensowanie słabości zamiast ich częściowego eliminowania sprawia, że taka umiejętność jest niefajna zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

Yone, kiedy wraca do miejsca, w którym użył swojego E, często może znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Przeciwnicy mogą tylko czekać na to, kiedy bohater wróci na miejsce, gdzie czeka na niego kilka efektów kontroli tłumu powiązanych ze sporymi obrażeniami, których nie sposób uniknąć. Prędkość poruszania się miała sprawić, że powyższa wada będzie mniej widoczna, jednak fani sądzą, że nie był to najlepszy sposób, na jej zrekompensowanie.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej