w

Problemy ze zmianą wielkości minimapy w LoLu. Jak Riot odpowiedział na krytykę ze strony graczy?

Gracze LoLa nie mogą już powiększyć minimapy powyżej skali dostępnej w ustawieniach. Riot przyznaje się do błędu i poszerzy skalę.


League of Legends jest grą popularną na całym świecie zrzeszającą miliony graczy. Część z nich, aby móc grać na Summoner’s Rift, potrzebuje mniejszych lub większych usprawnień, które pomagają im w zwalczeniu ich problemów z rozgrywką.

Niektórzy grają, używając wyłącznie stóp, a jeszcze inni, ze względu na bardzo duże problemy ze wzrokiem, pomagają sobie, zwiększając interfejs gry w plikach.

Problemy ze skalowaniem uniemożliwiają grę

W aktualizacji 10.23 usunięto jednak możliwość zmiany wielkości minimapy w plikach i przy uruchomieniu gry jest ona skalowana do maksymalnego ustalonego przez twórców rozmiaru. Zmiana była o tyle poważna, że niektórzy gracze zmuszeni byli do zaprzestania gry w League of Legends. W wątku na Reddicie użytkownik gencgello podzielił się swoimi doświadczeniami z nią związanymi.

Cześć, gram w LoLa od ponad 8 lat i urodziłem się z poważną wadą wzroku, która sprawia, że u obojga oczu jest on bardzo słaby – zwłaszcza w jednym z nich.

Przyjaciel powiedział mi, że musiał przestać grać, ponieważ nie jest w stanie zauważyć pingów, które słyszy. Mimo że jego drużyna jest atakowana tuż obok, on nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ nie jest w stanie dostrzec ich na mapie. Mnie problem przerósł po jednej grze i również byłem zmuszony przestać grać.

Problem dotyczy nie tylko tych, którzy mają uszkodzony wzrok, ale i graczy, którzy grają na wyższej rozdzielczości, jak pisze TiltedKoe w jednym ze swoich wpisów na Twitterze.

Dzięki za zrujnowanie gry osobom niedowidzącym i wszystkim korzystającym z rozdzielczości wyższej niż 1080p. Totalnie bezsensowna zmiana wprowadzona, dlatego że Riot nie radzi sobie ze wsparciem.

ZOBACZ – Toksyczni gracze LoLa otrzymali nagrody na koniec sezonu. Riot przestał zwracać uwagę na poziom honoru?

Na odpowiedź Riotera nie trzeba było długo czekać. Pod opisanym na początku postem na Reddicie pojawił się wpis informujący o tym, jakie zmiany zostaną wprowadzone w przyszłej aktualizacji.

Po pierwsze, jest mi przykro, że zmiana, którą wprowadziliśmy, wpłynęła na Twoją zdolność do gry. Została ona wprowadzona, aby zapobiec crashom, ponieważ gracze edytowali swoje pliki konfiguracyjne i wprowadzali dane, które nie powinny się tam znaleźć.

W kolejnej aktualizacji pozwolimy graczom na zwiększenie w ustawieniach interfejsu do 3 (zwiększy to mapę o 50%). Dodatkowo będziemy wspierać większy zakres wartości dla graczy, którzy zdecydują się poprawić ją w pliku konfiguracyjnym (do 5). Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to ponownie cieszyć się grą.

Rioter zamieścił również grafikę przedstawiającą to, jak będzie mogła wyglądać mapa w kolejnej aktualizacji.

ZOBACZ – Premiera nowego teledysku K/DA – VILLAIN

Autor wpisu był naprawdę zadowolony po przeczytaniu odpowiedzi jednego z projektantów. Zwiększenie zakresu skalowania za pośrednictwem ustawień powinno zadowolić również graczy korzystających z wyższych rozdzielczości.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends