w

Proste funkcje, które według graczy kompletnie odmieniłyby obecne League of Legends

Kilka z propozycji graczy, które ich zdaniem poprawiłyby całokształt League of Legends.


Braki klienta są wypominane twórcom raz po raz. Mimo ciągłych usprawnień graczom udaje się znaleźć coś, co mogłoby zostać poprawione. Nie jest w tym nic dziwnego – praktycznie każdy produkt można poprawiać w nieskończoność, ulepszając go o funkcje, o których nie pomyśleliby twórcy. W niektórych przypadkach są to też dodatki, które zostały przemyślane, ale z jakichś powodów odrzucone przez twórców.

Czego brakuje zdaniem graczy w League of Legends?

Liczba punktów maestrii nad wyświetlaną emotką

Pierwszą z propozycji jest dodanie liczby punktów maestrii podczas używania swojej emotki. Sam poziom już od dłuższego czasu nie jest wyznacznikiem tego, jak bardzo gracz oddał się danemu bohaterowi. Dzięki możliwości pokazania liczby punktów odbiór emotki mógłby być zupełnie inny i spełnić jej pierwotne założenia.

ZOBACZ – Jak często gracze League of Legends robią pentakille? Na Summoner’s Rift zdarza się to bardzo rzadko

Możliwość pojedynczego opuszczenia lobby

Kolejnym proponowanym dodatkiem jest lekka zmiana zasad dotyczących gier, od których zależy awans do kolejnej dywizji. W tym charakterystycznym momencie, w którym zwycięstwo jest aż tak istotne, strata całej gry w porównaniu do 3 punktów ligowych może naprawdę zaboleć.

Stąd właśnie propozycja, aby każdy z graczy mógł raz podczas swoich rozgrywek promocyjnych w kolejce rankingowej opuścić lobby bez otrzymania za to kary w postaci przegranej gry.

Animowane ikony profilu

W League of Legends na stronie profilu gracz ma stosunkowo mały obszar personalizacji. Bohaterowie i dywizje, które pokazują się na profilu, są zależne wyłącznie od gry i gracz nie ma na nie wpływu w inny sposób, niż grając przez naprawdę długi czas. Możliwość zmiany tła profilu była naprawdę miłym ukłonem w stronę graczy, ale dlaczego by nie pójść dalej i dodać animowanych ikon przywoływacza?

Pozornie prosty dodatek mógłby nadać więcej życia stronie profilowej. Na ten moment jedynymi animacjami, które można na niej zaobserwować, są tła skórek z poziomu ultimate.

ZOBACZ – Riot ostrzega, że nowi bohaterowie LoLa będą wywoływać irytację. Dlaczego?

Możliwość wyłączenia chatu jeszcze przed rozpoczęciem się gry

Wielu graczy przyznaje, że chat nie pozwala im się skupić. Są w tym dwie przyczyny. Jedną z nich są sojusznicy, którzy potrafią denerwować się na innych już po jednej nieudanej akcji, a drugą jest uchronienie sojuszników przed graczem, który ma skłonności do właśnie takiego nadmiernego używania czasu.

W obu przypadkach wyłączenie chatu mogłoby przynieść oczekiwane efekty, które mogłyby pomóc bardziej agresywnym lub podatnym graczom z radzeniem sobie z własnymi problemami.

Podsumowanie

Wszystkie propozycje bazowały na filmiku jednego z fanów gry, który postanowił zobrazować i pomóc wyobrazić graczom jak mogłyby wyglądać proponowane przez nich rzeczy. Celowo pominięty został jeden element, który został wprowadzony już do gry – jest to umożliwienie powrotu do ekranu logowania, gdzie gracz może zmienić konto lub serwer.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends