w

Przykład idealnego supporta w League of Legends. Niesamowita akcja na bocie

Jeden z graczy pokazał, dlaczego dobre wsparcie na bocie może odmienić losy całej gry.


Support to rola, która przez długi czas nie cieszyła się dobrymi opiniami. Wielu graczy szło na dolną linię w ostateczności, a byli i tacy, którzy uważali (i do dziś uważają), że granie wsparcia nie wymaga umiejętności i jest po prostu pójściem na łatwiznę.

Fani roli supporta nie zgodzą się z tym stwierdzeniem, ponieważ niejednokrotnie przekonali się na własnej skórze, że ochranianie sojuszników może być nie lada wyzwaniem. Utrzymanie swojego carry przy życiu jest niesamowicie ważne i robi się stresujące, gdy cały przeciwny team chce go dopaść.

Bohater dzisiejszego filmu pokazał, że potrafi idealnie ochronić swojego kompana z dolnej alei. To, co zrobił, zachwyciło społeczność League of Legends.

Perfekcyjne wsparcie dla ADC

Gracz o pseudonimie imnotagreatguy wrzucił do sieci filmik, którzy przedstawia widowiskową akcję na dolnej alei. Autor grał jako Taric, a jego przyjaciel jako Vayne. Już pierwsze sekundy filmiku pokazują, że szykuje się zawzięta walka pomiędzy strzelcami i supportami obu drużyn.

W pewnym momencie Vayne prawie ginie, a jej pasek HP drastycznie spada. Wydawać by się mogło, że to już koniec i cała walka zakończy się porażką teamu niebieskiego. Na szczęście w ostatniej chwili Taric ratuje swojego przyjaciela i dzięki jego wsparciu dwójka zabija przeciwną Jinx. Vayne oczywiście wciąż ma niewiele HP i dosłownie ociera się o śmierć. Wroga Senna zapewne chce zadać ten ostatni atak, by zgarnąć killa, ale do akcji znów wkracza bohaterski Taric, który broni swojego strzelca. A to dopiero początek.

Jak widać, na dolną aleję zeszła reszta czerwonego teamu, którzy bardzo chcieli dobić bohaterów filmu. To również zakończyło się porażką, ponieważ Taric nie pozwolił, by jego ADC stała się krzywda.

To, że Vayne otarła się o śmierć co najmniej kilka razy, a i tak wyszła z tego cało, było niesamowicie widowiskowe. Komentujący docenili zagrania Tarica, który perfekcyjnie ochraniał swojego strzelca, czy to za pomocą tarczy, leczenia czy superumiejętności.

Tak właściwie to Taric zagrał to naprawdę dobrze, wliczając w to reset cooldownu leczenia poprzez atakowanie minionów.