w

Rekkles oficjalnie odchodzi z Fnatic. Już niedługo zagra w barwach G2 Esports?

Rekkles / G2 Esports

Rekkles odchodzi z Fnatic.


Dwa dni temu fani G2 Esports dowiedzieli się, że drużynę opuszcza Perkz. Wielu użytkowników zastanawiało się, kto może go zastąpić i obawiało się o przyszłość zespołu.

Teraz wiemy, że drugą najlepszą drużynę w Europie opuszcza również Rekkles, legendarny strzelec, znany na całym świecie. Według licznych źródeł i obserwacji przejdzie do G2 Esports.

Smutna wiadomość dla fanów Fnatic

Kierownictwo Fnatic wydało oficjalne oświadczenie, że Martin “Rekkles” Larsson podpisał właśnie kontrakt z inną drużyną, tym samym odchodząc z zespołu. Prezes Sam Mathews opisał tę sytuację kilkoma słowami, dziękując równocześnie graczowi za wkład i osiągnięcia.

Po miesiącach dyskusji jest to zwieńczenie negocjacji w sprawie jego nowego kontraktu, koniec jego 8 lat i prawie 600 meczów w barwach czarno-pomarańczowych.

Aby zapewnić przejrzystość procesu, Martin wcześniej wskazał, że woli zostać i ponownie podpisać umowę na początku tego roku, a po największej ofercie, jaką Fnatic kiedykolwiek złożył graczowi – w tym długoterminowym planie na przyszłość po zakończeniu kariery – Martin podjął decyzję, aby przejść dalej. Decyzja ta, nie była więc oparta na korzyściach finansowych.

Teraz przechodzimy do nowego rozdziału Fnatic, na który jesteśmy gotowi i nie możemy się doczekać jego rozpoczęcia. Nasz czas z Martinem był długi i udany, nie mogliśmy być bardziej dumni z tego, co osiągnął w Czarno-Pomarańczowym.

ZOBACZ – To obecnie najmocniejsza rola w League of Legends. Jacy bohaterowie królują w Przedsezonie?

Przejście do G2 Esport

Na podpisanie kontraktu właśnie z G2 Esports wskazuje kilka czynników. Między innymi poinformował o tym znany dziennikarz e-sportowy Pablo Suárez zajmujący się głównie LEC. Dodatkowo po ogłoszeniu odejścia, na Twitterze G2 Esports pojawiło się kilka ciekawych tweetów.

Ciekawostką jest również fakt, że wspierający G2 Mikyx i Rekkles zagrali razem sporą ilość rankedów przed zakończeniem sezonu 10. Być może to właśnie wtedy obaj zawodnicy sprawdzali zgranie i rozmawiali o przyszłości.

ZOBACZ – Oficjalnie to koniec Punktów Prestiżu w LoLu. Poznaliśmy listę skórek na 2021 rok

Na ten moment nie było jeszcze oficjalnego komunikatu od władz G2 Esports potwierdzającego, że to właśnie tam trafi Martin Larsson. Jest to jednak najbardziej prawdopodobna ścieżka przejścia i społeczność jest już niemal pewna, że w sezonie 2021 zobaczymy tam Rekklesa.