w

Polska miała udział w rekordzie LoLa. Tyle, że nie ma z czego być dumnym. Rekordy w świecie League of Legends

Rekordy League of Legends ustalone przez profesjonalnych graczy.


Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, który z graczy osiągnął największy wynik zebranych minionów, ile trwała najdłuższa gra, czy też kto dominuje pod względem Pentakilli, teraz się dowiecie.

Najdłuższa gra: Jin Air GreenWings vs. SK Telecom T1

Czas trwania: 94 minuty 40 sekund

Rekord został pobity w 2018 roku w lidze LCK. Jedna z najlepszych drużyn na świecie stawiła czoła mało znanym dla publiczności zielonym skrzydłom.

Nikt nie spodziewał się, że ten mecz zapisze się w historii, ale tak też się stało. Po półtora godzinnej walce i zmianach w prowadzeniu aż dziesięć razy ostatecznie padło 24 likwidacji w całym meczu, a ten zakończył się wygraną dla Green Wings.

Najwięcej CSów w grze: Teddy

Wynik: 1465

Skoro już jesteśmy przy meczu SKT T1 vs Green Wings, musimy wspomnieć o drugim rekordzie, który padł podczas tego spotkania.

Najwyższy wynik CSów w profesjonalnych rozgrywkach zdobył wtedy Teddy. Skończył mecz z 1465 pokonanymi stworami na koncie i przewagą ponad 400 nad przeciwnikiem. Do tej pory nikomu nie udało się pokonać ich więcej.

ZOBACZ – Dark Star Fiddlesticks – fanowski koncept skórki dla bohatera po reworku

Najkrótsza gra: KL Hunters vs Armageddon

Czas trwania: 11 minut 48 sekund

W pełni rozegrana, bez specjalnego trollowania i żadnych problemów z grą. W 7 sezonie IEMu w Singapurze i drugim w League of Legends zmierzyły się dwie drużyny, gdzie to KLH okazało się faworytem spotkania, bijąc tym samym rekord świata.

Co ciekawe w tym samym wydarzeniu spotkali się z EloHell i zostali pokonani w niecałe 13 minut, zajmując tym samym i drugie miejsce w najkrótszych spotkaniach. Dzięki temu można w pewien sposób powiedzieć, że Polacy mają swój udział w rekordzie świata. Niestety, niezbyt to pocieszające. Zapisaliśmy się póki co na kartach historii jako najszybciej zdominowana drużyna.

Najwięcej likwidacji w jednej grze: Marcus „Valkyrie” Ko Chin Siong

Wynik: 24 likwidacje

W meczu Insidious Legends przeciwko KTHXBAI grający LeBlanc Marcus popisał się swoimi umiejętnościami i już w 5 minucie udało mu się pokonać Lissandrę i Rengara w 2 v 2 na midzie.

Z ilością likwidacji na poziomie ponad jednego na dwie minuty graczowi udało się pobić poprzedni rekord z 2013 roku ustanowiony przez CJ Entusa „Seon” Space ”Ho-san (23).

ZOBACZ – Czy przedmioty z League of Legends otrzymają własną fabułę?

Najwięcej likwidacji w karierze: Jian „Uzi” Zi-Hao

Wynik: 3141

Gwiazda drużyny Royal Never Give Up i zarazem wybitny strzelec w swojej profesjonalnej karierze zlikwidował przeciwników ponad 3141 razy (nie licząc All-Stars).

Jednak ma dużą konkurencję i w przyszłości może się to zmienić.

Największa ilość Pentakilli: Jian „Uzi” Zi-Hao

Wynik: 7

ADC drużyny Royal Never Give Up również na swoim koncie ma rekord Pentakilli. Doliczając je do poprzedniej statystyki, aż 35 egzekucji na przeciwnikach pochodzi z likwidacji całej drużyny.

Najwięcej zagranych gier: Lee „Faker” Sang-hyeok

Wynik: 779 gier

Przez wielu uważany za najlepszego gracza League of Legends w historii. Nie dość, że jego umiejętności boi się każdy rywal, to kamienny wyraz twarzy tylko potęguje odczucia. Przez ostatnie 7 lat wygrał setki razy i to praktycznie wszystko w SKT T1.

ZOBACZ – Riot Games zmniejsza ilość tokenów zdobywanych z przepustki Galaxy i wprowadza wygrane tygodnia

Najwięcej występów w Mistrzostwach Świata: Zach „Sneaky” Scuderi i Yiliang „Doublelift” Peng

Występy: 7 razy

Pomimo tego, iż nigdy nie zdobyli tytułu Mistrza, Sneaky pojawia się na Mistrzostwach Świata regularnie od 2013 do 2019 roku, a Doublelift od 2011 do 2012 z dwuletnią przerwą, gdzie powrócił w 2015 roku.

Sześć razy Mistostrzwa odwiedzili: sOAZ, Uzi, Xmithie, Clearlove. Natomiast 3 krotny zwycięzca Faker, zrobił to tylko pięć razy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends