w

Remake w LoLu powinien być możliwy dużo wcześniej? Obecny system nie działa zbyt dobrze

Zdaniem wielu graczy obecny system remake’u jest stratą czasu i powinien zostać zmieniony. Co zaproponowano?


Obecny system remake’u nie wszystkim się podoba. Przeciwnicy podają wiele argumentów, dlaczego Riot powinien go zmienić. Co zaproponowali gracze? Jakie wady systemu są najbardziej bolesne?

Remake od 3 minuty to marnowanie czasu graczy

Obecny system remake’u nie podoba się wielu graczom. Uważają, że czekanie do 3 minuty jest stratą czasu. Społeczność twierdzi, że Riot powinien przyjrzeć się sprawie i coś w tym temacie zmienić, ponieważ aktualny stan rzeczy powoduje negatywne odczucia u obu drużyn. Na co najbardziej narzekają gracze?

Jeden z nich zauważył, że remake od 3 minuty nie ma sensu, ponieważ jeśli np. sojuszniczy jungler wejdzie do gry dopiero po 2 minucie, to i tak będzie w tyle i najprawdopodobniej pójdzie mu źle, a co za tym idzie – gra również może być przez to przegrana.

Inny gracz wspomniał, że remake od 3 minuty to nie tylko strata czasu sojuszników, którzy mają w drużynie afka, ale także dezorientacja przeciwników, którzy często do 3 minuty nie mają pojęcia, że coś jest nie tak. Takie osoby pójdą już na linie, skupiają się na grze i w pewnym momencie zauważają, że gra nie będzie się liczyła. Społeczność uważa, że nie jest to fair.

Wypomniano też to, że sam remake działa beznadziejnie:

Remake jest tak denerwujący, ponieważ działa po prostu źle. Miałem kilka gier, które powinny skończyć się remake’em, ale tak nie było, ponieważ osoba z dc była w grze najwyraźniej przez pół sekundy. I pomimo tego, że nigdy nie opuściła fontanny i nie wykonała żadnej innej czynności, to wystarczyło to, aby nie pozwolić na remake.

Remake po 3 minucie jest również denerwujący dla drugiej drużyny, ponieważ dla nich gra już się rozpoczęła i skupiają się na niej na swoich liniach, często nawet nie wiedząc, że ktoś ma dc w drużynie wroga, a potem nagle wszystko się kończy.

ZOBACZ – Jaką rolę najbardziej lubią gracze League of Legends? Zaskakujące wyniki

Co proponują gracze? Rozwiązanie według nich jest bardzo proste – wystarczy zmienić system tak, by remake był możliwy już od minuty 1:30.

Powody są bardzo proste: szybszy remake to mniej straconego czasu. Przez minutę i 30 sekund gra też nie zdąży się zacząć na dobre, a ktoś, kto połączy się do gry w mniej niż 90 sekund (czyli przed remake’em), nie będzie odczuwał, że jest mocno stratny i gra nie ma praktycznie sensu.

Ważną sprawą według graczy jest także to, że remake powinien być możliwy nawet, jeśli gracz z problemami z połączeniem jednak wejdzie do gry np. na kilka chwil. Jeśli mimo to nie opuścił fontanny, nie kupił itemów, nie zrobił żadnego ruchu – remake powinien zadziałać tak samo jak w przypadku kompletnego braku połączenia.

Gracze opisali wiele przykładów, gdy podczas rankeda osoba z problemami z połączeniem weszła do gry na dosłownie kilka sekund, co zabrało możliwość remake’u, a potem było także przyczyną przegranej i utraty LP.

ZOBACZ – Riot to zaniedbał, więc gracze sami postanowili robić świetne animowane tapety

Czy Riot coś z tym zrobi? Gracze nie nastawiają się na to zbyt pozytywnie. Szczególnie przez ostatnie problemy z serwerami, wysokim pingiem i masą błędów klienta. Część osób twierdzi, że niejednokrotnie pisała do supportu gry w sprawie poprawy remake’u, ale nigdy nie dostała satysfakcjonującej odpowiedzi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends