w

Remake z jednym głosem? Dlaczego gracze chcieliby zmian w głosowaniu

Gracze proponują zmiany w systemie remake’u. Dlaczego obecna forma głosowania nie jest dobra?


Nikt nie lubi grać w osłabionym składzie. Gra 4v5 nie jest przyjemna, ponieważ osłabiona drużyna czuje, że porażka nie była następstwem złych wyborów czy lepszych przeciwników, ale tego, że jedna osoba z teamu np. postanowiła pójść afk. Często ochroną przed niechcianymi grami 4v5 jest remake. Ale czy na pewno działa on tak jak trzeba?

Głosowanie za remake’em powinno zostać zmienione?

Jeden z graczy poruszył temat remake’u, który jego zdaniem nie działa zbyt dobrze. Gracz opisał sytuację, w której jego drużyna nie chciała poddać się, mimo że grała od początku w osłabionym składzie.

Właśnie zagrałem 30-minutową grę 4v5, ponieważ moja drużyna nie chciała się poddać, gdy było głosowanie na remake. Myślę, że można uznać, że w przypadku 4v5 w 90% sytuacji osłabiona drużyna przegrywa. Gdyby do zrobienia remake’u wystarczył jeden głos, byłoby pewne, że nikt nie byłby trollowany ani zmuszany do grania w z góry przegraną grę.

Komentujący poparli autora powyższego komentarza przedstawiając inne sytuacje, w których widać, że remake po jednym głosie na “tak” byłby świetnym rozwiązaniem.

Przydarzyło mi się to wiele razy podczas gdy grałem supportem, ponieważ reszta teamu nie dba o to, czy ich ADC w ogóle jest w grze… Brak ADC nie wpływa na ich linię na wczesnym etapie gry, a dla mnie taka sytuacja jest niemożliwa do ugrania. Przejście remake’u po jednym pozytywnym głosie to dobry pomysł. Po prostu nie rozumiem, dlaczego ludzie się nie poddają. Co jest fajnego w grze 4 na 5?

ZOBACZ – Czy warto kupować konta z dostępem do Valorant? Kiedy następna szansa na dostanie bety?

Inny gracz napisał:

Raz grałem w grę, w której mój support był afk od samego początku. Głosowałem na remake, ale 3 sojuszników się na niego nie zgodziło, twierdząc, że możemy to wygrać. Zostałem sam na bota z Tristaną i Leoną. Byłem dive’owany pod wieżą, po czym umierałem, a mój team pingował mnie, pisząc, że zostanę reportowany za inting. Wtedy nikt z nich nie wspominał, że głosowali na “nie”, gdy mogliśmy zrobić remake. Zastanawiam się, czy gdyby oni musieli grać solo przeciwko Leonie i Tristanie, to dalej głosowaliby na “nie”…

Podobnych sytuacji jest naprawdę dużo. Gracze masowo opisywali swoje gry, które skończyły się w bardzo nieprzyjemny sposób, często nawet kończąc się wyzwiskami i reportem dla tego, który chce remake’u. Podawano liczne przykłady gier, gdzie brak junglera, ADC lub supporta z góry skazuje team na przegraną, a mimo to niektórzy upierają się, by zagrać taką grę.

Jak przyznało wielu graczy – gra 4v5 najczęściej robi się niesamowicie toksyczna, gracze obwiniają siebie o celowe umieranie, a wszystkie można byłoby uniknąć zwykłym remake’em.

ZOBACZ – Dlaczego Riot musiał w panice buffować Fiddlesticksa hotfixem po aktualizacji 10.7?

Czy Riot powinien zmienić system remake’u? Co o tym wszystkim myślą twórcy? Niestety jak na razie żaden z Rioterów nie udzielił się we wspomnianym temacie. Jednak po odzewie graczy widać, że spora część społeczności domaga się zmian.