w

Remaster starego wyglądu Summoner’s Rift w 2021 roku. Mapa w wersji Bilgwater i kosmicznej

2021 rok zapowiada się naprawdę ciekawe, przynajmniej, jeżeli chodzi o Summoner’s Rift.


Riot nadal utrzymuje, że stworzenie innych wersji map jest niesamowicie trudne. Tymczasem gracze pokazują, że jest zupełnie inaczej. Z pasji do League of Legends społeczność postanowiła stworzyć trzy różne wersje obecnej mapy.

Te mają wyjść gdzieś w 2021 roku, ale już wiadomo, jak to w tym momencie wygląda. Twórca customowych map pracuje nad trzema konkretnymi wersjami Summoner’s Rift:

  • Remaster starego wyglądu
  • Wersja kosmiczna
  • Wersja Bilgwater

Trzy wersje Summoner’s Rift

“Killerskins” dał o sobie znać najbardziej poprzez zimową wersję mapy, która zawstydziła sam Riot. Teraz ten sam twórca stworzył trzy różne wersje map. Te mają być dostępne w tym roku, natomiast zupełnie nie wiadomo kiedy dokładnie.

Pierwsze jest Bilgwater. Wszystko w zielonych kolorach, zmienione różnego rodzaju elementy pokroju wież, ogrodzeń, czy krzaków.

Druga jest wersja kosmiczna. Tutaj przeważa głównie różowy kolor, który dobrze pasuje do futurystycznego klimatu. Całość została nazwana PlanetX.

Ostatnia wersja Summoner’s Rift wzbudza prawdziwe wspomnienia. To remaster wersji mapy sprzed kilku lat. Całość prezentuje się naprawdę świetnie.

Problem w tym, że nadal używanie customowych map to trochę szara strefa. Z jednej strony można za to dostać bana, z drugiej nie ułatwia to rozgrywki. Choć wygląda super, to może kosztować utratę konta. Dlatego to bardziej ciekawostka i pokazanie Riotowi, że jednak zmiany obecnej mapy są możliwe.