w

Rework Sivir w LoLu przywróci jej build pod kryta. To koniec lethality na tej postaci

Riot Games

Sivir znów będzie grana pod kryta? Przeróbka ma w tym pomóc.


Już niedługo do League of Legends trafi przeróbka Sivir. Graczom udostępniono już szczegółowe zmiany, które niedługo trafią na oficjalne serwery. Dotkną one wszystkich umiejętności łącznie z pasywką. Więcej o tym w tym artykule – KLIK.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Riotu, strzelczyni budowana obecnie głównie pod lethality powróci do swojej pierwotnej roli i będzie grana właśnie pod kryta. To właśnie na tym zależy twórcom.

Sivir wraca pod kryta

Pani Wojny była niegdyś jedną z najlepszych carry w League of Legends. Wybierana często nie tylko przez zwykłych graczy, jak i profesjonalistów teraz straciła na popularności i widuje się ją średnio w 2% meczów. Chociaż obecnie wygrywa średnio 50% spotkań, to budowana jest głównie pod lethality, a to nie podoba się deweloperom. W związku z tym postanowiono ją nieco zmienić po raz pierwszy od kilku lat.

Podobnie, jak niedawna zmiana Taliyah, Olafa i Swaina, rework Sivir nie jest duży i skomplikowany. Riot chce przywrócić ją ponownie do gry, ale już pod build opierający się na obrażeniach krytycznych, a nie lethality z Duskblade i Eclipse na czele. W tym temacie wypowiedział się Riot RayYonggi na Reddicie i zgarnął za to 1300 plusów. Pokazuje to, że graczom podoba się taki zamysł.

Zamiast przemieszczać członków swojej drużyny, gracze postaci będą teraz zadawać wysokie obrażenia na sekundę. Jak można wyczytać, zrobiono to poprzez przerobienie W, Q i R, których działanie opierać się będzie na trafieniach krytycznych. Ucierpi natomiast jej możliwość nękania na alei.

Na przykład od zmiany “W” odbijać się będzie 7 razy, bez względu na ilość przeciwników. Nawet na tym samym celu. Chociaż współczynnik AD został zmniejszony, to obrażenia na sekundę pozostały na takim samym poziomie.

Dodatkowo “Q” skaluje się z obrażeniami krytycznymi, a czas rzucania z prędkością ataku. Natomiast jeżeli chodzi o tarczę chroniącą przed jedną umiejętnością na “W”, to chociaż działa ona tak samo, to teraz nie oddaje many, a leczy bohaterkę. Czy to wystarczy i jak poradzi sobie nowa Sivir? Społeczność przekona się o tym już niedługo.