w

Reworki i nowi bohaterowie, którzy w najbliższym czasie trafią do LoLa. Co trzeba wiedzieć

Nadchodzące do League of Legends aktualizacje postaci oraz nowy bohater.


League of Legends jest grą, w której gracze mają do wyboru sporą ilość bohaterów, którymi mogą kierować do zwycięstwa. Ze względu na to, że gra jest już stosunkowo stara, Riot aktualizuje starszych championów, aby ich zestawy umiejętności oraz wygląd nie odstawały od dzisiejszych standardów.

W przeszłości wydano wiele aktualizacji, a studio zaczęło kategoryzować je względem tego, jak dużo zostało zmienione. Najpoważniejszym updatem jest VGU, który kompletnie zmienia zarówno skillset championa, jak i jego wygląd, jednocześnie zachowując jego koncept.

Od dłuższego czasu wiadomo, że kolejną postacią, która zostanie odświeżona, jest Udyr. Co jeszcze wiadomo na temat zbliżających się aktualizacji oraz premier postaci z LoLa?

Co zmieni się w League?

Udyr

Reworkiem, który jeszcze nie został wydany, a jednocześnie twórcy mieli już naprawdę sporo czasu, aby nad nim pracować, jest aktualizacja Udyra. Według informacji, którymi podzielili się twórcy, VGU jest już gotowe do wydania, jednak Riot pracuje jeszcze nad skinem Ultimate, który również musi wyglądać znacznie lepiej niż dotychczas.

Nowe zdolności championa mają być powiązane z półbogami Freljordu – Volibearem, Anivią czy Ornnem. Sugeruje to, że bohater będzie przyjmował nowe style. Twórcy, projektując odświeżonego Udyra, chcieli sprawić, że będzie mógł on kontrolować duchy bogów, którzy próbują się przez niego objawić.

Skarner

W lutym tego roku ujawnione zostały wyniki ankiety, w której gracze mogli oddawać głos na to, który champion zostanie zaktualizowany jako kolejny. Wybór graczy padł na Skarnera. Twórcy nie podzielili się żadnymi informacjami na temat tego, jak będzie wyglądał nowy zestaw umiejętności championa, ale Rioter Reav3 zapewnił, że bohater dalej w pewien sposób będzie w stanie pochwycić i porwać swój cel przy pomocy superumiejętności.

Projektant podzielił się również wstępnymi konceptami bohatera, sugerując, że może otrzymać on zaktualizowaną kryształową zbroję, ostrzejsze pazury oraz być może “bardziej Hextechowy” wygląd.

Nie podano oficjalnej daty premiery nowego Skarnera, ale ponieważ wygrał on głosowanie z początkiem 2022 roku, prawdopodobnie pojawi się dopiero pod jego koniec lub po rozpoczęciu kolejnego sezonu w 2023.

Aurelion Sol

Początkowo z przecieków, a następnie bezpośrednio od twórców gracze mogli dowiedzieć się o planowanych zmianach Aurelion Sola. Riot poinformował graczy o tym, że będzie to zupełnie nowy rodzaj reworku – CGU – Comprehansive Gameplay Update.

Riot chce zapewnić graczom bohatera, który jeszcze bardziej przypominałby smoka, ponieważ na ten moment twórcy nie czują, że jest on wystarczająco smoczy. Projektanci planują stworzyć zestaw umiejętności od podstaw i wykorzystać ten sam model, zamysł oraz historię, ponieważ aktualizacja CGU skupia się wyłącznie na gameplayu.

Choć wdrożenie tych zmian może zająć trochę czasu, Riot zamierza udostępnić je graczom do końca roku.

Nowy bohater – Duma Nazumah

Riot nie podzielił się jeszcze szczegółowymi informacjami na temat kolejnego bohatera z Shurimy, który nosi tytuł Dumy Nazumah. Gracze po raz pierwszy mogli usłyszeć o nim w kwietniu, kiedy twórcy podzielili się z nimi planami na temat nadchodzących do LoLa championów i większych zmian.

Główny projektant bohaterów z League of Legends – Ryan “Reav3” Mireles – opisał nowego bohatera jako top lanera tanka, który będzie pozwalał na naprawdę spore wykazanie się umiejętnościami. Celem jego wydania jest wprowadzenie postaci tanka, który będzie wymagał od gracza umiejętności, a jego zestaw ma być złożony.

Chcemy stworzyć tanka, który przemówi do graczy nielubiących bohaterów, których masterowanie jest nagradzane oraz bohaterów wymagających kreatywnego podejścia do walki.

Riot wspomniał również, że będzie można na nim nieco bardziej polegać niż na innych tankach z górnej alei, które często mogą pozostać w tyle przy niewielkich stratach w złocie, a jednocześnie dalej być przydatnymi w walce.