w

Riot dalej eksperymentuje z profilem prywatnym w League of Legends? Co zaobserwowali gracze?

Co dalej z możliwością ukrycia swojego profilu w League of Legends?


Ze względu na to, że League of Legends posiada ogromną społeczność, Riotowi trudno wprowadzić zmianę, której nikt by nie zauważył. Twórcy eksperymentowali z prywatnym profilem w LoLu już prawie rok temu. Na serwerach testowych w ustawieniach pojawiła się opcja, która umożliwiała ukrycie swojego profilu (Riot umożliwi ustawienie profilu w League of Legends w tryb prywatny. Co będzie można ukryć przed innymi?).

Mimo że funkcja pojawiła się na jakiś czas na PBE, nie doczekała się swojego debiutu na serwerach pokroju EUNE. Z tego powodu sporo graczy zwyczajnie o niej zapomniało i społeczność uznała, że Riot raczej nie zrobi już nic w kierunku dodania jej do League of Legends. Fani zauważyli jednak, że opcja, o której mowa, pojawiła się i to na serwerach live.

Prywatny profil w LoLu

Użytkownik o nicku Crnogoraac zauważył, że na serwerach live pojawiła się funkcja, która już od dłuższego czasu była usunięta nawet z serwerów testowych. Gracze ponownie mogli ustawić swój profil w tryb prywatny.

W kliencie kliknij Ustawienia, a w zakładce „General” nad trybem „Low Spec Mode” znajduje się opcja „Make my profile private”. Po jej włączeniu, każdy, kto spróbuje otworzyć Twój profil, zostanie przywitany komunikatem „Private summoner: *nazwa przywoływacza* has set their profile to private”.

Funkcja jednak ponownie została wyłączona, a wszystkie profile, które zmieniły swoje ustawienia prywatności, ponownie da się podejrzeć. Komentujący, którzy mieli okazję je przetestować, piszą, że statystyki dalej były dostępne na stronach trzecich takich jak na przykład op.gg. Ze względu na to profil prywatny został uznany za coś bezużytecznego.

Samo pojawienie się opcji może jednak zwiastować, że Riot planuje jej wprowadzenie w nadchodzącym przedsezonie, który został zapowiedziany kilka dni temu. Jest spora szansa na to, że przy ostatecznym wprowadzeniu funkcji Riot ukryje również API gracza, który postanowił schować swój profil przed innymi graczami.

Na ten moment nie ma jednak żadnych oficjalnych informacji od twórców. Gracze wielokrotnie prosili o to, aby Riot pozwolił ukryć swój profil lub wprowadził tryb, w którym znajomi nie widzieliby, kiedy jest się w grze. Na ten moment niektórzy wykorzystywali do tego aplikacje trzecie, jak na przykład Deceive (Riot zrezygnował z wprowadzania tej wyczekiwanej funkcji do LoLa. Gracze nadal są zmuszeni korzystać z programów).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends