w

Riot decyduje się na szybkie i mocne nerfy Nilah w LoLu. Bohaterka powinna teraz nieco ochłonąć

Riot Games

Nilah została znerfiona kilkadziesiąt godzin po wprowadzeniu patcha 12.13.


Przedwczoraj na oficjalne serwery League of Legends trafiła nowa bohaterka. Nieokiełznana Radość szybko zyskała na popularności i wygrywała zdecydowanie więcej meczów, niż powinna. W pewnym momencie zaledwie 24 godziny po patchu przebiła próg 52% Win Rate.

Patrząc na to, że wiele osób jeszcze uczy się nią grać, to taki wynik zaskoczył zarówno graczy, jak i deweloperów. Riot zdecydował się więc na wprowadzenie hotfixu i spore nerfy Nilah.

Szybkie nerfy Nilah

Społeczność LoLa jeszcze nie przyzwyczaiła się do nowej dżunglerki – Cesarzowej Pustki, a na serwery trafiła kolejna strzelczyni. Podobnie, jak Bel’Veth, już od początku stała się nieznośna i niezbalansowana. Postać była tak silna, że już następnego dnia jej Win Rate wyniósł ponad 52% i stale rósł.

Nie czekając na dalsze protesty już zdenerwowanych graczy i widząc, jak wygląda sytuacja na serwerze, twórcy wdrożyli do gry poprawkę. Zmieniono między innymi pasywkę, wzmocnione ataki na “Q” oraz “E”. Tak prezentują się wszystkie zmiany:

  • Bazowe zdrowie: 590 >>> 570
  • Bazowy pancerz: 30 >>> 27
  • Wzrost leczenia z pasywki: 10 >>> 7,5%
  • Wzrost tarczy z pasywki: 20% >>> 15%
  • Wzmocnione ataki “Q”: 110% tAD >>> 100% tAD
  • Wzmocniona bonusowa prędkość ataku “Q”: 15 – 65% (w zależności od poziomu) >>> 10-60% (w zależności od poziom)
  • Recharge rate “E”: 24/21/18/15/12 >>> 26/22,5/19/15/12

Nerfy pomogły i obecnie wskaźnik wygrywanych spotkań Nilah oscyluje w granicy 49%. Spadła także z tier list, wcześniej znajdowała się w najlepszym “S” tierze, a teraz usiadła w klasie “B”. Jest to wyraźny spadek i można powiedzieć, że osłabienie przyniosło oczekiwane rezultaty. Warto pamiętać, że to wciąż nowa postać i wszystko może się jeszcze zmienić.