w

Riot Games prosi graczy o pomysły, jak poprawić zachowanie graczy w kolejce rankingowej

Riot Games

Jeden z pracowników studia postanowił zapytać graczy o ich opinię na temat zachowania graczy.


Jak pisaliśmy kilka dni temu, Riot stara się naprawić kolejkę rankingową. Aktualnie walczą z systemem promocji i toksycznością graczy.

Opinia graczy

Jeden z Rioterów postanowił zrobić krok w stronę społeczności i ocenić sytuację z perspektywy graczy. Jest to miły gest i przypomina, że gra jest stworzona właśnie dla nas. Na swoim profilu w social mediach zapytał, jak deweloper może ulepszyć system reportowania, wykrywania i karania graczy.

Szczególną uwagę postanowił zwrócić na takie zachowania jak: inting, toksyczność, afk, poddawanie się, pomaganie przeciwnikom, szczególnie w promocji.

Jak podaje, firma przeanalizuje wszystkie odpowiedzi i na ich podstawie postara się naprawić aktualny system.

Opinia społeczności

W ciekawy sposób gracze podkreślili aktualny stan gry. Uważają, że bany za nieodpowiedni dobór słów, są zbyt rygorystyczne. Powinni zostać dopasowane do sytuacji. Jako przykład, jeden z ukaranych podaje poniższą sytuację.

Mój leśnik postanowił wybrać Sorakę. W uprzejmy sposób nazwałem go idio*ą, bo przegrał grę, wywalajc się kilka razy i idąc AFK.

Zostałem za to ukarany banem na 14 dni.

Według opinii graczy, banan od Soraki nie powinien być rozdawany tym, którzy pomimo swojej toksyczności starają się wygrać i idzie im to naprawdę dobrze. Druga część graczy natomiast uważa, że zawsze trzeba być miłym i starać się zrozumieć sojusznika, pomimo tego, iż czasami napluje nam bezpośrednio w twarz i sam jest toksyczny. Jeżeli my nie poprawimy naszego zachowania, to on również się nie zmieni. Pomimo tak różnych opinii, wszyscy są ciekawi zmian, które ma zamiar wprowadzić firma.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends