w

Riot już po prostu się śmieje i przyznaje, że „tak, to prawda, skille Zeri to kopia innych postaci!”

Jeden z twórców odniósł się do komentarzy o Zeri. Rioter postanowił nieco z tego pożartować.


Zeri to najnowsza bohaterka League of Legends. Pierwsze wzmianki o strzelcu z Zaun pojawiły się już wiele miesięcy temu. Długo nikt nie wiedział, kim będzie tajemnicza postać. Wiele osób twierdziło, że nowy champion będzie pochodził z serialu animowanego Arcane. Tak się jednak nie stało, a nową bohaterką okazała się młoda dziewczyna z jaskrawymi włosami, która jest związana z elektrycznością.

Szybko ujawniono, że Zeri jest dość mocno powiązana z nową postacią z Valorant – Neon. Obie bohaterki mają tę samą aktorkę głosową, bazują na neonowych kolorach oraz są powiązane z elektrycznością.

To oczywiście nie koniec. Jak to zazwyczaj w przypadku ujawnienia nowych championów bywa, gracze szybko zaczęli narzekać, że Zeri jest sklejką umiejętności, które są już w League of Legends. Krótko mówiąc – społeczność zarzuciła twórcom, że Zeri jest kopią innych postaci. Co na to Riot?

Zeri to kopia innych bohaterów?

Całą sytuację związaną z Zeri skomentował znany Rioter – Riot August. Uznał, że warto podejść do sprawy z humorem i nieco poprzedrzeźniać się ze społecznością. W jednym z najnowszych postów postanowił odnieść się do zarzutów o kopiowanie starszych umiejętności.

To prawda, zestaw umiejętności Zeri to tylko KOPIA INNYCH BOHATERÓW. 

Żeby tego było mało, Rioter wypisał wszystkie podobieństwa:

  • Pasywka: nie mogła wymyślić oryginalnej tarczy, więc po prostu kradnie ją innym bohaterom,
  • Q: Q Ezreala,
  • W: W Jinx + R Lux,
  • E: E Barda, które daje R Twitcha,
  • R: ultimate Blitzcranka + ult Neon z Valoranta, a do tego doklejona zdolność pasywna Volibeara – czemu nie? 

Oczywiście cały post jest bardzo ironiczny i ma na celu wyśmianie krytykujących komentarzy. Tego typu narzekania pojawiają się przy każdej postaci i zawsze znajdą się osoby, które będą uważały, że Riot się wypalił, powiela stare umiejętności, tworzy nudnych championów i tak dalej.

Pod wpisem Riotera pojawiły się osoby, które kontynuowały żart i pisały własne ironiczne komentarze na temat Zeri. Trafili się też tacy, którzy potraktowali wpis w pełni na poważnie i starali się go obalać lub bronić Riot zapewne zapominając, że odpowiadają na post jednego z twórców.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends