Riot ma konkretny plan na Seraphine. Chce, by jej główną rolą była jednak środkowa aleja

League of Legends

Reklama

Twórcy będą balansowali Seraphine zarówno pod kątem mida, jak i supporta.

Reklama


Seraphine od samego początku była postacią, która miała odnajdywać się głównie na środkowej alei. Od momentu ujawnienia jej umiejętności wszystko jednak wskazywało na to, że bohaterka zdecydowanie częściej będzie pojawiała się w roli wsparcia i tak też się stało.

W patchu 10.23 otrzymała wzmocnienia, które miały sprawić, że sytuacja nieco się zmieni i Seraphine uda się w końcu przenieść na mida. Nic niestety się po aktualizacji nie zmieniło, a gracze ciekawi dalszych posunięć twórców zadawali sobie jedno pytanie – co dalej?

Czy Seraphine ostatecznie będzie supportem?

Riot Jag w swojej wypowiedzi starał się powiedzieć społeczności, co dalej będzie działo się z Seraphine. Bohaterka będzie balansowana zarówno pod kątem supporta, jak i mida.

Reklama

Z czasem, jak dowiedzieliśmy się więcej o graczach Seraphine i o tym, na czym im zależy, oczywistym zdaje się, że będzie wybierana częściej jako support niż jako midlaner, chyba że pojawi się naprawdę znaczna różnica w mocy. „Wspierający na środkowej alei” prawie zawsze będzie silniejszym wspierającym niż bohaterem środkowej alei, a w aktualnym połączeniu omawianej bohaterki niemalże pewne jest to, że gracze częściej będą decydowali się na granie nią na supporcie. Nie ma w tym nic złego i cieszymy się, że każdy może grać na swój sposób.

Czy to oznacza, że będziemy balansować Seraphine wyłącznie w roli supporta? W żadnym wypadku. Postać ma dużo lepsze narzędzia od jakiegokolwiek innego supporta, które pozwalałyby na granie na środkowej alei. Widać to po win ratio, które jest delikatnie lepsze na midzie (myślę, że po zmianach z 10.25 różnica jeszcze się powiększy).

ZOBACZ – Jedyny przypadek w historii, kiedy Riot został pozwany za skina w LoLu i sprawę przegrał

Gracze Seraphine na midzie – mogę wam zagwarantować, że postać zawsze będzie dobrym wyborem. W tym momencie nie radzi sobie najlepiej w złych matchupach, a kolejna aktualizacja ma ją w tym aspekcie wspomóc.

Jeśli społeczność stwierdzi, że Seraphine radzi sobie lepiej jako support, nie ma w tym nic złego, jednak jej gracze nie będą czuli się źle z wyborem jej na środkowej alei. Zapewniamy też, że aby to osiągnąć, nie będziemy zostawiać jej w roli wsparcia w tyle.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej