w

Riot ma na oku w szczególności tę dwójkę bohaterów League of Legends. Kto i jakie zmiany może otrzymać?

Które postacie wymagają szczególnej uwagi twórców League of Legends?


Aktualizacja 12.10, która trafiła na serwery 25 maja, sporo namieszała. Nieco poprawek trafiło na serwery w zaledwie dzień po wydaniu patcha, a teraz fani mogą dowiedzieć się o dalszych planach projektantów.

Opublikowana została lista bohaterów, przedmiotów oraz systemów, które mają zostać dotknięte zmianami w nadchodzącej aktualizacji 12.11. Mimo to nie wszyscy bohaterowie, którzy zwrócili na siebie uwagę, otrzymali bezpośrednie zmiany.

Komu jeszcze przygląda się Riot?

Po opublikowaniu listy, zawierającej informacje na temat zbliżających się w patchu 12.11 poprawek, jeden z Rioterów napisał nieco więcej o nadchodzących zmianach.

Riot Phroxzon, który pracuje między innymi nad balansem w League of Legends, wyjaśnił między innymi, dlaczego Brand otrzymuje zmiany w aktualizacji 12.11 oraz informuje o tym, że Gangplank wkrótce doczeka się poprawek.

Brand znacząco zyskał na ostatniej aktualizacji i aktualnie jest OP na średnim poziomie rozgrywki. Nerfy Liandry’s nie są zbyt duże.

Przyglądamy się Gangplankowi, którego zmiany mają trafić na serwery w patchu 12.12 (lub 12.13). W dalszym ciągu chcemy odnosić się do generowanej przez niego frustracji i zachęcić graczy do budowania szansy na trafienie krytyczne w inny sposób niż zwiększanie obrażeń.

Studio ma więc konkretne plany wobec Gangplanka, a gracze już wkrótce poznają szczegóły dotyczące planowanych poprawek. Na ten moment współczynnik zwycięstw championa jest bardzo bliski 50%. Wzrósł o około 0,7 procent względem poprzedniego patcha. Największy problem stanowi jednak ban rate, który zarówno w aktualizacji 12.9, jak i 12.10 przekracza 20%, sprawiając, że Gangplank jest jednym z najczęściej banowanych bohaterów.

Twórcy chcą się do tego odnieść, zapewniając bohaterowi inne niż obrażenia benefity z budowania szansy na trafienie krytyczne. Ponadto Brand, który otrzymuje zmiany już w aktualizacji 12.11, może otrzymać dalsze osłabienia, jeśli wydawana łatka nie wystarczy, aby skorygować siłę bohatera.