w

Riot naprawiał jeden z najgorszych błędów w LoLu kilka razy, a dalej nie działa to tak, jak powinno

Gracze ponownie narzekają na miniony w League of Legends. Dlaczego?


Miniony to nieodłączna część rozgrywki na Summoner’s Rift. Bez nich gra wyglądałaby zupełnie inaczej. Są nie tylko ważne do zdobywania golda, ale również dają doświadczenie czy umożliwiają atakowanie wież bez zgarniania aggro.

Czasem zdarza się jednak, że mali wojownicy utrudniają rozgrywkę. To bywa naprawdę frustrujące i gracze proszą, by Riot naprawił to raz a dobrze.

Blokowanie się o miniony

Temat problemów z minionami nie pojawia się po raz pierwszy. Wszelkie błędy, które dotyczyły tych małych stworów, zgłaszane były w poprzednich latach wielokrotnie.

Miniony często potrafiły zachowywać się dziwnie, blokować się lub przeszkadzać sojuszniczym bohaterom. I na tym ostatnim skupili się gracze w najnowszej dyskusji. Jeden z nich napisał:

Blokowanie się o miniony jest rakowe, powinni to jak najszybciej naprawić.

Nie ma chyba nic, co tiltuje mnie tak bardzo, jak sytuacja, gdy wchodzę w grupę minionów i nie mogę z niej wyjść inaczej niż przy użyciu flasha.

Inny dodał:

Nie ma nic bardziej frustrującego niż gra toplanerem o krótkim zasięgu ataku. Utrata stworów, ponieważ mój bohater zaczyna wariować w ich obecności, jest bardzo częstym zjawiskiem. Postacie takie jak Irelia nigdy nie muszą się o to martwić z powodu ich dużego zasięgu AA. Osobiście chciałbym, żeby twórcy jakoś to zmienili. Nie pamiętam, żeby wcześniej było aż tak okropnie. 

ZOBACZ – Rework wizualny Alistara według graczy LoLa. Jak mógłby wyglądać bohater po odświeżeniu?

Na Reddicie pojawiło się ponad 300 komentarzy opisujących ten problem. Gracze opowiadali swoje historie, jak to przez miniony zblokowali się i zginęli lub stracili wiele golda, ponieważ nie mogli nic zrobić przez dłuższą chwilę.

Część komentujących stwierdziła, że problem stał się bardziej irytujący w ostatnim czasie:

Mówię o tym problemie od początku przeklętego przedsezonu. PRZYSIĘGAM, że coś się zmieniło w ostatnim czasie. 

Kiedyś było dobrze, tak z 8 lat temu, ale z każdym sezonem było coraz gorzej i gorzej.

Niektórzy gracze twierdzą, że Riot być może celowo nie poprawia tego problemu, by wymusić na społeczności kupowanie określonych przedmiotów.

W League of Legends brak zderzania się z jednostkami takimi jak np. miniony, zapewnia efekt zwany przenikaniem. Osiągnąć go można dzięki niektórym przedmiotom takim jak np. Widmowy Tancerz czy Widmowe Ostrze Youmuu. Efekt przenikania zapewnia także czar przywoływacza – Ghost.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends