w

Riot nareszcie naprawią błąd Azira w LoLu. Mierzył się z nim Faker podczas Worlds 2022

Riot Games

Twórcy LoLa postanowili po kilku miesiącach naprawić Azira.


Na serwerach testowych pojawił się drugi patch obecnego sezonu. Deweloperzy postanowili przyjrzeć się w nim trwającemu od dawna problemowi z superumiejętnością Imperatora Pustyni.

Riot czasami kompletnie nie śpieszy się z naprawianiem błędów w swojej największej produkcji. Przykładów nie trzeba szukać daleko, wystarczy spojrzeć na Azira. Chociaż bug występował już podczas Worldsów i doświadczyła go legendarna gwiazda sceny e-sportowej, jaką jest Faker, to patch, gdzie go naprawią, jest dopiero testowany na PBE.

Azir nareszcie naprawiony

Gracze pustynnego gołębia z pewnością zauważyli, że coś nie do końca gra z jego superumiejętnością. Jeżeli użyło jej się w chwili śmierci, to nie działała ona poprawnie. Chociaż animacja nacierających żołnierzy była widoczna, to nie zadawali oni obrażeń i nie odpychali przeciwników. Natomiast sama R-ka wchodziła na cooldown.

Wspominany błąd niejednokrotnie już spotkał Fakera podczas największego turnieju w Lidze – Worldsów. Materiał dowodowy nagrał i udostępnił Vandiril.

Teraz ma się to zmienić, ale dopiero w następnej aktualizacji. Na serwery testowe trafił patch 13.2 i to w nim redditorzy zarejestrowali długo wyczekiwaną poprawkę.

Niektórzy sugerują, że gdyby działało to poprawnie już wcześniej, to wyniki na Mistrzostwach Świata byłyby nieco inne. Niestety podobnie jak karny Błaszczykowskiego z 2016 roku, tak i Worlds 2022 nie zostaną powtórzone, a fanom pozostanie tylko gdybanie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends