w

Riot o anonimowości w champion select i nie tylko. Co zmieni się w aktualnym patchu?

Jakie zmiany w rozgrywce przyniesie najnowsza aktualizacja?


W ostatnim czasie naprawdę dużo mówiło się o nowościach, które trafią do League of Legends w przedsezonie. Nie chodzi tylko o nowe przedmioty, zmiany w jungli czy ogólny balans rozgrywki, ale także odświeżenie niektórych funkcji, takich, jak wyłapywanie toksycznych wypowiedzi na czacie czy anonimowość podczas wyboru bohaterów.

W końcu wszystkie te zapowiedzi wchodzą w życie, więc warto się z nimi dokładniej zapoznać.

Aktualizacje i nowości w League of Legends

Nowości względem rywalizacji w League of Legends, a więc zarówno meczu, jak i champion select, podzielono na trzy kategorie. Oto każda z nich:

Aktualizacje czasu możliwości poddania się w przypadku braku aktywności

Obecnie, jeśli jakiś gracz wykazuje brak aktywności po upływie czasu na zakończenie gry przed czasem, pozostali gracze muszą czekać do 10 minuty gry, by zagłosować za jednogłośnym poddaniem się. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi aktualizacjami tego systemu, chcemy dać drużynom możliwość zakończenia gry w momencie, gdy rywalizacja przestaje być uczciwa.

  • Koniec martwej strefy: Drużyny mogą rozpocząć głosowanie o wcześniejsze poddanie się w przypadku wykrycia gracza, który wykazuje brak aktywności w drużynie, od 10:00 do 15:00 ⇒ od 3:30 do 15:00.

Anonimowość podczas wyboru bohaterów

Temat anonimowości w champion select był ostatnio dość często poruszany w społeczności League of Legends. Zaczęło się od drobnych zapowiedzi Rioterów, a dziś pomysł wszedł już na serwery live.

Uważamy, że radość z gry w League nie polega na planowaniu stanu gry w oparciu o znajomość graczy z poczekalni. Chcemy również uniknąć sytuacji, w których wykorzystuje się czyjąś serię zwycięstw lub przegranych / granie innym bohaterem, by wymusić ucieczkę z kolejki (lub nakłonić do tego innych), gdy zaistniałe okoliczności są dalekie od perfekcji.

  • Sojusznicy są przyjaciółmi: Podczas wyboru bohaterów w kolejce rankingowej solo/duet imiona przywoływaczy inne niż wasze i partnera zostaną zastąpione przez Sojusznik 1 do 5.

Aktualizacje funkcji zakończenia gry przed czasem

Jedna z ciekawych nowości dotyczy remake’u, co było zapowiadane już jakiś czas temu. Część osób, które śledzą wypowiedzi Rioterów, zapewne już wie, o co chodzi. Najnowsze zmiany w tym systemie prezentują się następująco:

Niezależnie od tego, czy ktoś jest połączony do gry czy nie, lub tego, czy naciska klawisze na klawiaturze, jeśli nie robi nic prócz stania w fontannie, to nie gra w grę. Właśnie przed tym chcemy chronić graczy systemem zakończenia gry przed czasem.

  • Kontrola fontanny: Jeśli przed 3 minutą gry gracz znajduje się w fontannie przez 90 nieprzerwanych sekund, drużyna może zakończyć grę przed czasem. W 45 sekundzie gracz otrzyma wiadomość na czacie informującą, że należy opuścić fontannę. W 70 sekundzie pojawi się okno z wiadomością informujące, że należy opuścić fontannę.
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends