w

Riot o Aurelion Solu w LoLu. Twórcy przyznają, że przesadzili – „W tym przypadku to nasza wina”

Jeden z Rioterów wypowiedział się o balansowaniu Aureliona. Twórcy faktycznie przesadzili?


Balansowanie bohaterów League of Legends nie zawsze idzie po myśli Rioterów. Czasem nerfy okazują się niepotrzebne i całkowicie uśmiercają postać, innym razem buffy sprawiają, że dany champion momentalnie staje się OP i denerwuje graczy. Jeszcze trudniej jest wprowadzać mini-reworki, ponieważ nigdy nie ma gwarancji, że zmiany zostaną ciepło przyjęte, a postać nie straci swojej wcześniejszej osobowości.

O Aurelionie mówi się sporo od jego reworka, który miał przywrócić go do mety i wyciągnąć z grupy zapomnianych bohaterów. Riot cały czas mu się przygląda i stara się zbalansować jego umiejętności. Sami twórcy przyznają, że nie jest to łatwe zadanie.

Stan Aurelion Sola w League of Legends

Jeden z pracowników Riotu – Matt Leung-Harrison, znany bardziej jako Riot Phroxzon, wypowiedział się na temat ostatnich zmian Aureliona.

Twórcy ostatnio przyglądali się tej postaci, a w patchu 14.3 Sol otrzymał różne zmiany prawie wszystkich umiejętności (więcej o samej aktualizacji można poczytać tutaj – Opis Patcha 14.3 w League of Legends).

Co o stanie bohatera myśli jeden z Rioterów?

W tym przypadku to nasza wina. Zauważalnie przestrzeliliśmy w kontekście balansu i jesteśmy wam to winni (przede wszystkim nie doceniliśmy tego, jak duży wpływ będzie miał buff W). Dalej uważamy, że po nerfach Aurelion jest silniejszy niż przed otrzymaniem buffów.

Tym, co zachęciło nas do wprowadzenia takich zmian, było sprawienie, że gracze Aureliona mieliby być bardziej nagradzani za proaktywne granie na linii, ale po wydaniu poprawek zdaliśmy sobie sprawę, że zapewnianie takiej mocy W (zamiast stacków, które napędzały jego fantazje skalowania) pozwalało dosłownie na statcheckowanie przeciwników i zapewniło kiepski gameplay (dlatego wycofaliśmy się z tego, a moc dalej pochodzi ze stacków).

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i na to, że gracze Aureliona preferują bardziej pasywny styl gry, ale to są nasze powody aktualnych poprawek i od tego momentu będziemy dalej monitorować championa.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends