w

Riot o inspiracjach do stworzenia Akshana – do jakiej kultury nawiązuje nowy bohater LoLa?

Co kierowało twórcami przy projektowaniu najnowszego bohatera? Czy będzie więcej championów reprezentujących Azję?


W League of Legends jest ponad 150 championów. Riot od dawna chciał, by postacie z gry reprezentowały różne kultury, co zresztą widać po tym, jak różnorodni są bohaterowie pojawiający się na Summoner’s Rift. Dobrym przykładem jest chociażby Ahri, która od samego początku kojarzyła się z Azją, szczególnie Koreą, a inspiracją do jej wyglądu był dziewięcioogoniasty lis – mitologiczna istota z Azji Wschodniej. Innym przykładem może być Yasuo, który mocno nawiązuje do japońskich samurajów.

Riot z roku na rok starał się coraz bardziej przedstawiać różne typy bohaterów – różnorodnych pod względem wieku, pochodzenia czy koloru skóry.

Pojawienie się Akshana zwróciło uwagę społeczności, ponieważ już na pierwszy rzut oka widać, że jego uroda odbiega od typowych cech np. ludzi z Europy. Riot wyjaśnił, jaką kulturą inspirował się podczas tworzenia najnowszego championa.

Bohaterowie inspirowani kulturą Bliskiego Wschodu

Jakiś czas temu gracze League of Legends zauważyli, że o ile w tytule od Riot Games jest naprawdę sporo bohaterów nawiązujących do Japonii czy Korei (Akali, Yasuo, Ahri, Shen, Kennen), to nie ma za wiele championów, który oddawaliby klimat Azji Południowej czy Południowo-Zachodniej. Z czasem na Summoner’s Rift pojawiła się Taliyah, a parę lat później – Samira. W tym roku twórcy zapowiedzieli kolejnego Strażnika Światła, który walczy u boku Senny i Luciana – Akshana, który również rozszerza pulę różnorodnych postaci.

Gracze szybko zauważyli, że Akshan bardzo kojarzy się z konkretnym typem urody i nie mylili się. Jak ujawnia jeden z Rioterów – Ryan “Reav3” Mireles – nowy champion był mocno inspirowany Indiami. Rioter napisał:

Akshan jest w rzeczywistości inspirowany Azją Południową (szczególnie Indiami). Malzahar, Taliyah i Samira – wszyscy to bohaterowie zainspirowani kulturą Bliskiego Wschodu. W przyszłości chcemy stworzyć nowego męskiego championa nawiązującego do klimatów tych regionów.

Jak widać, twórcy chcą stworzyć kolejną postać, która reprezentowałaby Azję Południową i Południowo-Zachodnią.

Jakiś czas temu temat różnorodnych kultur pojawił się w przypadku dyskusji o ojczyźnie Qiyany – Ixtalu. Jeden z graczy zapytał twórców, czy ci planują wydanie większej liczby reprezentantów z Azji. Wtedy jeden z Rioterów odpowiedział:

Zdecydowanie brakuje nam teraz dobrej reprezentacji Azji Południowej. Jest to coś, nad czym chcielibyśmy się skupić w przyszłości. I stanie się tak prawdopodobnie szybciej niż myślisz.

Dziś już wiadomo, że twórcy mówili wtedy o Akshanie. Społeczność zastanawia się teraz, kim będzie wspomniany nowy champion, który będzie nawiązywać do Bliskiego Wschodu.