w

Riot odpowiada, czy kolejne reworki w LoLu też będą tak straszne, jak ten Fiddlesticksa

Aktualizacja Fiddlesticksa sprawiła, że bohater jest naprawdę przerażający. Jak w przypadku aktualizacji potraktowani byliby inni straszni bohaterowie?


Od ukazania się aktualizacji Fiddlesticksa gracze zastanawiają się, dlaczego riot obrał taki kierunek akurat w jego przypadku, kiedy na Summoner’s Rift można spotkać w teorii dużo bardziej przerażające postacie. Riot postanowił odpowiedzieć na pytania graczy i rozwiać pewne wątpliwości na temat innych bohaterów.

Czy inne postacie mają szanse na podobne metamorfozy?

Rioterzy zostali zapytani, czy w przypadku innych strasznych bohaterów mogliby oni liczyć na podobną przemianę do tej, którą przeszedł Fiddlesticks. W League of Legends jest wiele postaci, które w założeniach powinny być na swój sposób straszne. Jakie są więc plany twórców względem tych bohaterów?

Nie mogę z całą pewnością powiedzieć, co się stanie, gdy i jeśli ci bohaterowie otrzymają VGU, ponieważ zależy to od tego, jak potoczy się sam proces tworzenia i co najlepiej sprawdzi się w przypadku każdego z tych bohaterów. Mogę powiedzieć co nieco na temat Nocturne’a i Fiddle’a, ponieważ akurat ich często omawialiśmy we wczesnej fazie projektowania Fiddlesticksa. Zarówno Fiddle, jak i Nocturne należą do kategorii „straszny/horror”, a ich zestawy uzupełniają ten wizerunek. Obaj wyskakują na ciebie znikąd, więc klimat horroru dobrze do nich pasuje.

ZOBACZ – Rework ataków krytycznych w League of Legends? Co sądzi o tym Riot?

Gdy analizowaliśmy Nocturne’a i Fiddle’a, chcieliśmy mieć pewność, że są zupełnie niepodobni do siebie i wyjątkowi. Po wielu dyskusjach ustaliliśmy, że Nocturne pochodzi bardziej ze świata horroru psychologicznego, a Fiddle fizycznego. Fiddlesticks sprawia, że ludzie, którzy na niego spojrzą, wpadają w stan fizycznego przerażenia, ponieważ natychmiast wyczuwają zagrożenie życia i starają się uciec najszybciej, jak się da, chociaż nie mają na to szans. Zasadniczo jest postacią z podgatunku horrorów znanego jako slashery.

Nocturne wzbudza raczej psychologiczny strach, nawiedza ofiary w snach, wolno budując atmosferę grozy… i narastającego oczekiwania. W tym przypadku chodzi o psychiczne złamanie ofiary i napawanie się jej przerażeniem. Zdecydowanie bliżej mu do podgatunku suspensu. Wiesz, że tam jest. Wiesz, że gdy tylko przycisk zostanie wciśnięty, ekran zgaśnie, a on znajdzie się obok ciebie — ale nie wiesz, kiedy to się stanie. Ten stan zawieszenia jest przerażający w zupełnie inny sposób.

ZOBACZ – Fanowski koncept skina do Iverna, który powinien znaleźć się w LoLu – High Noon Ivern

Nie martwcie się, chcemy sprawić, by Nocturne był straszny, gdy już zabierzemy się za jego VGU. Nie wiem, jak jest w waszym przypadku, ale mnie oczekiwanie zabija.

W ankiecie, która miała miejsce w zeszłym roku, jednym z pięciu bohaterów był właśnie Nocturne. Wiadomo już, że kolejne głosowanie powinno mieć miejsce po aktualizacji Volibeara i zapewne część typów powtórzy się względem tych z zeszłego roku, a Rioterzy nawet nie ukrywają chęci zreworkowania Nocturne’a. Jedno jest pewne – jeśli bohater zostanie wybrany przez graczy, może stać się on czymś naprawdę przerażającym.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends