w

Riot odpowiada, czy stworzy tryb przywracający grę do stanu z pierwszego sezonu LoLa

Czy jednym z rotacyjnych trybów gry może zostać gra na wzór sezonu pierwszego?


Przywrócenie gry do jej stanu sprzed kilku sezonów jest naprawdę często powracającą kwestią. Ostatnimi czasy pojawiła się kwestia tworzonego przez fanów serwera, który miałby pozwolić graczom przenieść się w przeszłość i umożliwić zagranie w naprawdę starą wersję gry. Pracownik Riotu jednak powiedział, że działania te nie są zgodne z ich polityką i serwer taki nie powinien istnieć. Więcej – Gracze LoLa znowu będą mogli zagrać w starą wersję gry, o ile Riot nie pokrzyżuje planów.

Riot na temat powrotu do starych czasów

Jeśli Riot nie pozwala na tworzenie fanowskiego serwera, może jest nadzieja, aby on zajął się stworzeniem czegoś, co pozwoliłoby graczom zagrać w starszą wersję LoLa? Jeden z Rioterów odpowiedział na to pytanie.

Okazuje się, że największym problemem jest stała meta, która bardzo szybko mogłaby się zrobić zwyczajnie nudna.

Często dostaję pytania pokroju „zróbcie RGM (Rotating Game Mode), który jest klasycznym LoLem z sezonu pierwszego!”

Wydaje mi się, że wiele ludzi kieruje się ideą „powrotu do starych czasów dzikiej mety gdzie każdy posiada tajemną wiedzę z sezonu pierwszego, która mogłaby zostać użyta do dominacji w grach”.

Prawda jest taka, że każdy tak naprawdę wiedziałby co robić. Byłaby to stała meta, po której poznaniu byłaby banalna do sprawdzenia w Google.

Wiele osób było przekonanych, że chodzi tutaj głównie o technologię, która uniemożliwia odtworzenie wszystkiego w taki sposób, w jaki to wyglądało kiedyś. Tymczasem pracownik studia wspomina tak naprawdę tylko o mecie.

Choć dalej przyznaje, że według niego LoL zmienił się bardzo pod względem wprowadzonych poprawek, systemów i mechanik, dzięki czemu jest zwyczajnie przyjaźniejszy.

Ponadto dekada zmian poprawiających odczucia z gry, są czymś, czego gracze często nawet nie zauważają, a zmiany te zmieniły naprawdę dużo na przestrzeni lat.

ZOBACZ – Zmiana Smite, która powinna zostać wprowadzona do LoLa już lata temu. Tylko, czy na pewno?

I choć trudno się nie zgodzić, że wracając teraz do pierwszego sezonu raczej czulibyśmy, jakby nas przeniesiono do pokracznej wersji gry, natomiast nadal wiele osób chętnie przekonałoby się, jak to kiedyś wyglądało.

Nawet nie ze względu na chęć dominacji przeciwnika znajomością mety, a po prostu dla zabawy. „Tryb ten nie musi być w LoLu dostępny cały czas, a jedynie na kilka dni, czy tygodni” – komentują gracze. Na ten moment widać, że ktoś musiał myśleć nad opcją powrotu dla „klasycznego LoLa”, natomiast nie wiadomo, czy będzie to miało jakikolwiek ciąg dalszy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends