w

Riot odpowiedział na prośby zmiany miejscami „W” i „R” Akali

Riot Games

Zainspirowani zmianą umiejętności Diany, gracze próbują powtórzyć wyczyn z Akali.


Akali od jakiegoś czasu wywołuje sporo emocji. Według wielu graczy League of Legends, postać w swojej obecnej formie jest po prostu za silna. Widać to szczególnie w niższych dywizjach, gdzie niedoświadczeni gracze często mają problem z okiełznaniem bohaterki.

Akali odmieniona

Od czasu nowej Akali, ta została zmieniona ponad 50 razy. Praktycznie w każdym patchu czeka na nią zmiana, mająca na celu zbalansowanie młodej Ninja. Część społeczności jednak nie wytrzymała i postanowiła zająć się postacią na własną rękę. Wpadli oni na świetny (według nich) pomysł zainspirowany nową Dianą.

A co gdyby tak zamienić jej W, oraz R miejscami?

Pomysłodawca argumentuje to tym, że postać będzie zadawać mniejsze obrażenia na skokach, oraz będzie mieć większe CDRy na nieznośnym dymie, co według niego przełoży się bezpośrednio na ogólną siłę bohaterki. Pozwoli to na wyrzucenie jej z górnej alei i przeniesienie z powrotem na mida.

ZOBACZ – Jak potężny jest Aphelios? Bohater pokazuje, że powinien zostać osłabiony

„Łatwiejsza do zlikwidowania i zarazem agresywniejsza” – czytamy. Oczywiście wszystko jeszcze ładnie dopracować, dodać odpowiednie przeliczniki i mamy postać idealną, prawda? No właśnie nie do końca.

Zapał graczy ostudził jeden z pracowników Riotu. Skomentował on pomysł społeczności podając jeden, bardzo trafny argument.

Stanie się niegrywalna, potrzebuje swojej regeneracji energii na W.

Załamany gracz próbował skontrować wypowiedzieć poruszając temat runy Presence of Mind, ale Rioter szybko go naprostował twierdząc, że nie da się jej odpalić, mogąc użyć tylko dwóch Q. Skompromitowany użytkownik szybko usunął wypowiedź i wygląda na to, że wspaniały pomysł graczy jednak nie wypali.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends