w ,

Riot oficjalnie banuje za ustawianie meczów. Niestety dotyczy to jedynie Wild Rift, a nie PC

Twórcy wypowiedzieli się o nowym sposobie zwalczania niewłaściwych zachowań wśród społeczności gry.

Reklama


Jak powszechnie wiadomo – wśród graczy League of Legends znajdą się osoby, które nie będą zachowywały się zgodnie z regulaminem. Tacy ludzie często próbują obejść zasady, by mieć z tego pewne korzyści.

Riot stara się z tym walczyć i ostatnio ogłosił, że wprowadza bany za ustawianie gier rankingowych. O co dokładnie chodzi?

Ustawianie meczów w mobilnym LoLu

Na oficjalnej stronie League of Legends: Wild Rift pojawiła się informacja o zakazie wymiany zwycięstw. Riot ogłasza, że tego typu zachowania będą karane banem.

Podejmujemy działania w związku z procederem wymiany zwycięstw i ustawianiem meczów w Wild Rift, zaczynając od natychmiastowego zbanowania znanych winnych. Takim graczom zostaną odebrane wszystkie nagrody 1. sezonu rankingowego, a ich konta zostaną zresetowane do kręgu Żelazo IV.

Glorious Jinx – skórka za osiągnięcie dywizji Gold+ w Wild Rift

ZOBACZ – Kolejny skin, którego gracze na LoLa na PC nie zobaczą. Dzika Przepustka wchodzi do Wild Rift

Reklama

Przez wymianę zwycięstw rozumiemy wszelkiego rodzaju sposoby, za pomocą których gracze manipulują kolejkami dobierania przeciwników, aby znaleźć się w drużynach przeciwnych w celu ustawiania wyników meczów (wygranych lub przegranych). Proceder ten występuje częściej na wyższych poziomach rywalizacji w Wild Rift, gdzie liczba graczy jest mniejsza, a wyższe pozycje w rankingu są bardziej pożądane.

Wymiana zwycięstw to wykroczenie grożące banem. Nie tylko wywołuje sporą frustrację wśród graczy w tych konkretnych grach, ale także wpływa na uczciwość rankingów w całej grze. Dlatego podejmiemy natychmiastowe działania, które obejmą pewną liczbę kont:

  1. Konta, na których wykryto najwyższą aktywność związaną z wymianą zwycięstw, zostaną zbanowane na stałe.
  2. Pozostałe konta, na których znaleziono dowody udziału w procederze wymiany zwycięstw, zostaną ostrzegawczo zbanowane na 7 dni i pozbawione wszystkich nagród 1. sezonu. Ponadto konta te zostaną zresetowane do kręgu Żelazo IV. Wszyscy recydywiści z tej listy będą banowani na stałe.

ZOBACZ – Rework Rammusa z LoLa ujawniony. Nowa umiejętność specjalna, zmiany E i wyglądu skilli

Wiemy, że podobnie jak inne formy oszukiwania, proceder wymiany zwycięstw to nieustający wyścig zbrojeń i nie będziemy w stanie wyłapać wszystkich winnych w każdej fali banów. Pracujemy nad pewnymi systemowymi zmianami w celu rozwiązania tego problemu. Szczegółami na ten temat podzielimy się nieco później.

Chcemy jednak zminimalizować prawdopodobieństwo ukarania niewinnych graczy, dlatego tym razem jesteśmy ostrożni co do zastosowanych kryteriów (zatem jeśli przydarzyło wam się parę ciężkich gier albo inni gracze z waszej drużyny dziwnie się zachowywali bez zachęt z waszej strony, nic wam nie grozi!).

Uczciwość rywalizacji to jeden z naszych najwyższych priorytetów w Wild Rift w 2021 r. Wiemy, że przed nami jeszcze długa droga. Proceder wymiany zwycięstw jest tylko jednym elementem układanki, dlatego zamierzamy dalej dostosowywać nasze podejście do wyważenia gry, szkodliwych zachowań i stabilności w grze, abyście mogli skupić swój czas i energię na awansowaniu.

ZOBACZ – Event Kosmofaza w LoLu. Przepustka, misje, sklep i wszystko, co trzeba wiedzieć o wydarzeniu

Gracze LoLa stwierdzili, że banowanie za tego typu rzeczy powinno odbywać się również w League of Legends na PC. Zdaniem niektórych Riot bardziej dba o rozgrywkę mobilną i zapomina o tym, że w tradycyjnej wersji Ligi wiele osób łamie regulamin i psuje przy tym przyjemność z gry innym osobom.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends