w

Riot pocisnął profesjonalnego gracza, który uważał, że ADC w LoLu dalej są zbyt słabi

Po jednej z akcji Sneaky stwierdził, że strzelcy są wciąż słabi, co na to Phreak?


Były profesjonalny Amerykański gracz Zachary Scuderi w swojej analizie po jednej z akcji, w której prawie został zlikwidowany przez mającego 5000 złota mniej Kassadina, stwierdził, że strzelcy dalej są zbyt słabi pomimo wzmocnień w patchu 10.11. Wypowiedź zauważył mainujący strzelców legendarny pracownik Riotu — David „Phreak” Turley, który stwierdził, że to nie wina postaci i podkreślił jakie błędy zrobił Sneaky.

Sneaky vs Phreak

Pomimo tego, iż były zawodnik Cloud 9 porzucił karierę e-sportową i skupił się na streamach i twitchu, wciąż spędza ogromną ilość czasu w League of Legends.

Po jednym z pojedynków na górnej alei, kiedy mając ponad 5000 złota przewagi, ledwo uszedł z życiem, pokonując o włos Kassadina, postanowił nagrać analizę, w której skomentował obecny i według niego słaby stan strzelców.

ZOBACZ – Riot zawiesił trenera Origen za rasistowskie wpisy i opinie. Drużyna LoLa go wyrzuciła

Mający na koncie 15 likwidacji i 10 asyst oraz 233 creepów, podjął się walki z 2/7/3 Kassadinem, który miał ten sam poziom co on. Sprytnie ukrywający się w krzaku przeciwnik doskoczył do Jhina i prawie zdołał go pokonać, gdzie Sneaky potrzebował aż 4 auto ataków, do pozbycia się wroga.

Mam 15 likwidacji i 10 asyst, a ten gość brał udział w 5 eliminacjach. Ja mam cztery przedmioty, a on ma 2, ale i tak ten pojedynek prawie wygrał, dlaczego?

Następnie wspomniał, że jeżeli role się odwrócą, nie ma szans na pokonanie tak nafeedowanego assasina i od razu zginie, co zdarzało mu się podczas gier rankingowych.

To jest właśnie ten problem, mimo że jestem nafeedowany nie mogę skończyć gry, ponieważ nie mogę pokonać żadnego solo lanera. Powinenem móc pojedynkować się z solo lanerami kiedy jestem nafeedowany, ale tak nie jest.

Całe nagranie możecie obejrzeć poniżej.

Opinia Phreaka

Nagranie zyskało na popularności, a w temacie postanowił wypowiedzieć się najbardziej rozpoznawalny, według wielu, caster League of Legends na świecie.

Riot Phreak, jako fan i zarazem main ADC podkreślił błędy, które popełnił Sneaky. Co więc takiego złego w oczach Davida Turleya zrobił strzelec?

Na samym początku czerwony podkreślił fakt, że Jhin wcale nie jest stworzony do pojedynków i co więcej, ma dwie umiejętności, których zasięg przekracza 3000 jednostek, gdzie superumiejętność Kassadina teleportuje go na maksymalnie 500 jednostek.

Założe się, że Kassadin miał przynajmniej dwa stacki na R przed podjęciem się walki, ale pomimo to, Sneaky postanowił podejść do krzaków, wiedząc, że przeciwnik tam jest, nie stawiając tam wcześniej ani warda, ani rzucając E.

Więc dlaczego ten duel był bliski przegranej?

Poniważ podjął się najgorszej możliwej walki. Wyeliminował każdą przewagę, którą zapewnia mu jego postać i oddał ją Kassadinowi i NAWET WTEDY wygrał dzięki zdobytemu wcześniej złotu.

Walczyłeś z Kassadinem, który miał nastackowane R i pozwoliłeś mu się zbliżyć. Grasz w tę grę 10 lat i nie możesz powiedzieć dlaczego ten duel był bliski? Wiem, że jesteś lepszy, Sneaky. Wiem, że jesteś mądrzejszy.

Phreak

W dalszej części wypowiedzi Rioter tłumaczy, dlaczego Jhin nie jest grany ani na TOPie, ani na MIDzie, jak Tristana, Lucian i Vayne. Uważa, że postać została zbudowana pod walki drużynowe i wspieranie swoich sojuszników z ogromnych odległości, co pozwala mu na pozostanie nietykalnym.

Porzucenie każdej przewagi, jaką ma twoja postać i mówienie „czy ktoś jeszcze uważa, że Riot nie potrafi balansować”, czyni Cię niemądrym.

Według opinii Phreaka, Lucian z Mawem z łatwością wyszedłby z walki z ponad połową HP, nawet gdyby tak jak Jhin wszedł w krzaki bez wizji. Komentarz pracownika zebrał dużą ilość pozytywnych głosów, a komentujący przyznali mu rację, twierdząc, że jeżeli chcemy bić się z assasinami 1 v 1, lepiej jest wziąć Vayne lub Tristanę.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends