w

Riot planuje pomóc jungli w LoLu. Więcej XP i inne zmiany planowane na patch 10.8

Ostatnia z aktualizacji zmieniających balans w jungli.


Od jakiegoś czasu Riot bardzo ingeruje w to, jak wygląda gra w jungli. Za sprawą nowych postaci, które pojawiają się w jungli, czy za sprawą dodanej ochrony przed autofillem dla wspomnianej roli. Riot poniekąd samo zmusiło się do wprowadzenia wymienionych zmian nerfiąc junglę w sezonie 10. W tej aktualizacji chce on przywrócić część z utraconej przez junglerów mocy.

Więcej expa dla junglerów

W patchu 10.8 Riot planuje wydać ostatnią z aktualizacji, które ingerują w junglę.

Dwoma głównymi dla nas istotnymi komponentami są:

  • Mniejsze znaczenie ganków we wczesnych fazach gry:
    • Niewielki efekt homeguardu dla bohaterów, którzy zostaną zabici we wczesnych fazach gry.
    • Niewielkie obniżenie ilości doświadczenia za unicestwienie bohatera nie w pojedynkę we wczesnych fazach gry.
  • Większa moc junglera jako indywidualności:
    • Ponowne zwiększenie doświadczenia z campów w jungli (buff skierowany głównie w mid i late game, gdzie junglerzy zaczynali odstawać).
    • Zwiększony sustain, kiedy jungler jest na niskim poziomie zdrowia, zapewniony za pomocą startowego itemu junglera (głównie, aby pomóc mniej doświadczonym leśnikom we wczesnych fazach gry).

W ostatnim poście Meddler wspomina o dobrych rezultatach zmian górnej alei i mamy nadzieję, że po tym ostatnim kawałku zmian jungli będziemy w stanie spełnić oczekiwania graczy.

ZOBACZ – Jak Riot zwiększy kary za dodgowanie gier w LoLu?

Z zapowiedzianych zmian można wywnioskować, że junglerzy, którzy skupiają się głównie na farmieniu, będą naturalnie silniejsi od tych, którzy skupiają się na wczesnych gankach. Głównie za sprawą doświadczenia, które jungler traci gankując zamiast farmić w pierwszych minutach rozgrywki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends