w

Riot planuje wyeliminować smurfowanie z League of Legends. Jak brzmi wypowiedź Riotera?

Riot będzie starał się rozwiązać problem smurfowania w LoLu. Co pisze o tym pracownik?


Rozgrywki rankingowe w League of Legends wiązały się od zawsze z pewnymi problemami. Jednym z nich jest smurfowanie, czyli granie na innym niż główne konto, które znajduje się w niższych rangach, w różnych celach. Streamerzy wielokrotnie podejmowali się wyzwań, w których z najniższych dywizji mieli trafić na sam szczyt, czyli do Challengera.

Niektórzy fani krytykowali tego typu rozrywkę, twierdząc, że gracze w na niższych rangach w efekcie będą mieli praktycznie z góry przesądzone mecze. Broniący ich natomiast pisali, że gracz, którego poziom znacząco przewyższa ten w rozgrywce, będzie wspinał się na tyle szybko, że nie będzie miało to ostatecznie tak dużego wpływu.

Niemniej problem smurfowania jest dla Riotu istotny i twórcy będą chcieli do pewnego stopnia ukrócić stosowane przez graczy praktyki. Co dokładnie pisze jeden z pracowników studia?

Riot o smurfowaniu

Jest wiele powodów, dla których gracze mogliby chcieć grać na innym niż swoje główne konto. Riot otwarcie mówi, że smurfowanie nie jest złe, jeśli gracz ma ku temu uzasadnione powody i nie ma złych zamiarów. Niemniej jednak zdaniem Riotu wielu fanów, którzy grają w niższych dywizjach, niż powinni, chce po prostu poczuć się lepiej, stompując na zdecydowanie niższym poziomie.

Nie mamy specyficznego planu, aby pozbyć się smurfów, ale gdybyśmy mieli zacząć, głównym punktem byłoby dojście do tego, dlaczego gracze w ogóle chcą smurfować. Sprawdzić co ich motywuje, rozwiązać ich problemy, a następnie bronić się przed tymi, którzy robią to bez powodu.

Przykłady motywacji do smurfowania, którą jesteśmy w stanie doskonale zrozumieć:

  • Chce nauczyć się grać nowym championem lub nową rolę, ale nie chcę być stompowanym w każdej grze lub poświęcić mojej rangi
  • Chcę po prostu pograć kilka gier, w których będę anonimowy, a znajomi nie będą widzieli, że jestem w grze
  • Moje przyrosty LP są okropne i muszę stworzyć nowe konto, aby progress był zauważalny
  • Chcę zagrać kilka meczów ze znajomym, aby gry były bardziej sprawiedliwe dla niego i aby mógł się w nich dobrze bawić

Powody, których nie chcemy wspierać:

  • Chcę grać na znacznie słabszych graczy

Riot zdaje sobie sprawę, że niewielu graczy smurfuje bez powodu. W komentarzach można znaleźć wiele wypowiedzi graczy, którzy uznali siebie za świetne przykłady sytuacji wymienionych przez Riotera.

Na ten moment pracownik nie podzielił się z fanami żadnymi konkretami co do tego, jakie zmiany oraz kiedy miałyby trafić one na serwery. Dobrą wiadomością dla graczy jest jednak to, że twórcy zdają sobie sprawę z problemu i będą starali się z nim walczyć.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends