w

Riot ponownie odpowiada na prośby graczy o wprowadzenie czatu głosowego w LoLu

Jeden z pracowników Riotu skomentował prośby graczy związane z czatem głosowym w League of Legends.


Parę dni temu temat czatu głosowego w LoLu znowu powrócił (zobacz: Temat czatu głosowego w League of Legends wraca. Gracze cały czas proszą Riot o tę funkcję). Jeden z fanów tytułu bardzo dziwił się, że twórcy dalej nie wprowadzili takiego udogodnienia. Gracze wyjaśniał, dlaczego komunikacja głosowa byłaby dla rozgrywki czymś naprawdę dobrym, a do tego sprawiałaby, że społeczność mogłaby się ze sobą bardziej zżyć.

Nie minęło dużo czasu, a jeden z Rioterów skomentował tę sprawę i ujawnił, czy czat głosowy pojawi się w grze w najbliższym czasie.

Czat głosowy w League of Legends

Jak wiadomo, temat komunikacji głosowej w LoLu jest poruszany od dłuższego czasu. Społeczność wciąż nie może pogodzić się z faktem tego, że w tak popularnej grze, jaką jest Liga, nie istnieje wbudowany czat głosowy.

W przeszłości twórcy tłumaczyli się tym, że głosowe rozmowy podczas meczu mogłyby skończyć się w okropny sposób. Obawiano się, że nasilałoby to toksyczne zachowania, a w szczególności wyzywanie ludzi ze względu na płeć, wiek czy pochodzenie (które mógłby zdradzać akcent mówiącego). Twierdzono również, że kontrolowanie komunikacji głosowej jest dużo trudniejsze od sprawdzania czatu tekstowego.

W temacie wypowiedział się jeden z Rioterów – Auberaun. Jego komentarz brzmiał następująco:

Nasze zdanie w tej kwestii się nie zmieniło. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem ze w Valorancie czat głosowy istnieje bez żadnych konsekwencji. W League of Legends musimy inwestować wystarczająco dużo środków, aby radzić sobie z czatem tekstowym.

Nie powiem, że nigdy tego nie dodamy, ale aktualnie nie zapowiada się na żadne zmiany.

Po reakcjach na słowa Riotera widać, że społeczności bardzo nie podoba się decyzja twórców LoLa. Komentarz został mocno zminusowany, a odpowiadające na niego osoby szczerze dziwiły się, że nikt w Riocie nie rozumie, że toksyczność w czasie meczów wynika z braku komunikacji głosowej, więc wprowadzenie jej zmniejszyłoby liczbę niewłaściwych zachowań.

Gracze są przekonani, że po dodaniu czatu głosowego sporo osób przestałoby tracić czas na pisanie podczas rozgrywki, Fani woleliby komunikować się z tymi, którym faktycznie zależy na porozumieniu i wygraniu meczu.

Istnieje również duża szansa, że osoby, które obecnie są toksyczne, nie miałyby odwagi wyzywać ludzi głosowo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends