w

Riot po krytyce graczy wycofuje się z jednej z najbardziej kontrowersyjnych zmian przedsezonu 2021

Riot Games

Czas trwania podrzucenia nie zostanie zmniejszony w nadchodzącym sezonie.


Riot w nadchodzącym przedsezonie League of Legends bardzo mocno skupił się na dostępnych w grze przedmiotach. Zgodnie z zapowiedziami, zmieniane są także podstawy LoLa. Wszystko to w oparciu o odzew społeczności i uwagi graczy.

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że w League of Legends istnieje mnóstwo efektów “CC”. Jakiś czas temu pisaliśmy, że ostatnimi postaciami, jakie wyszły bez “twardych CCków” była Sivir i Ka’iSa. Riot najwyraźniej zrozumiał, że gracze nie są zadowoleni z ze zmian, które tylko wzmacniały efekty kontroli tłumu i postanowił się z nich wycofać.

Knockup, a tenacity

Deweloperzy zapowiedzieli ogromne zmiany przedsezonowe, które miałyby trafić do LoLa w ramach przedsezonu 2021. Chodziło między innymi o ograniczenie czasu trwania podrzucenia, przez zwiększenie możliwości tenacity. Do tej pory odpowiadało one za wszystkiego rodzaju kontrolę tłumu oprócz:

  • Airborn (Podrzucenie)
  • Drowsy (Senność)
  • Nearsight (Krótkowzroczność)
  • Stasis (Zastój)
  • Suppression (Zawieszenie)

Na dzień dzisiejszy w grze znajdziemy tylko 35 bohaterów (z ponad 150), którzy mogą pochwalić się umiejętnością podrzucenia, a taka zmiana z pewnością wpłynęłaby na ich wskaźnik wygranych. Być może to właśnie dlatego, w połączeniu z dużym oburzeniem graczy, Riot zdecydowało się wycofać z tego projektu. Pracownik, który potwierdził porzucenie planów, podkreślił natomiast, że mogą wrócić do tego w przyszłości, ale na ten moment zajmują się czymś innym.