w

Riot po latach w końcu wprowadził tę funkcję do LoLa. Każdy gracz powinien dzisiaj się zabezpieczyć

Każdy gracz LoLa powinien zabezpieczyć swoje konto jak najszybciej.


W społeczności League of Legends bardzo często mówiło się o tym, że Riot musi w końcu wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa, które sprawiłyby, że trudniej będzie ukraść komuś konto.

Może się to wydawać śmieszne dla osób, które nigdy nie doświadczyły problemów przy odzyskiwaniu konta, natomiast te największe firmy coraz bardziej narażone są na wszelkiego rodzaju ataki. W wypadku, gdyby Wasze hasło do LoLa gdzieś wyciekło, teraz macie możliwość obrony przed utratą swojego gamingowego dobytku.

W końcu LoLa wprowadza wielostopniową weryfikację

Trzeba było czekać na to kilka lat, ale w końcu jest. Działa to w bardzo prosty sposób:

Przy każdej próbie logowania otrzymasz wiadomość e-mail z unikatowym, sześciocyfrowym kodem. Wystarczy wprowadzić ten kod w odpowiednim polu i normalnie kontynuować logowanie.

Jeżeli macie inne hasła do LoLa i maila, to będziecie mogli poczuć się w miarę bezpiecznie. Jak to włączyć?

  1. Zaloguj się na swoje konto na stronie Riot.
  2. Przejdź do zakładki Logowanie i bezpieczeństwo.
  3. Znajdź kartę weryfikacji dwuetapowej.
  4. Kliknij przycisk Wyłącz.
  5. Zapoznaj się z treścią komunikatu i kliknij Wyłącz, jeśli masz pewność co do swojej decyzji.

Czy to oznacza, że będziecie musieli za każdym razem wpisywać ten kod? Nie, jeżeli tego nie chcecie. Pod oknem z kodem będziecie mogli zaznaczyć zapamiętanie danego urządzenia na 30 dni.

Pod polem, w którym podajesz kod weryfikacji wielostopniowej, w programie startowym zobaczysz okienko z informacją “Zapamiętaj ten program na 30 dni”. Zaznacz je, a przez cały miesiąc wprowadzanie kodu nie będzie wymagane. Pamiętaj tylko, żeby korzystać z tej opcji wyłącznie na zaufanym urządzeniu, jak twój osobisty komputer lub telefon.

Tak naprawdę każdy dzisiaj powinien zabezpieczyć w ten sposób swoje konto.

Wszyscy oczywiście oczekują, że Riot wciąż wykorzysta dodatkowe środki bezpieczeństwa, jak potwierdzanie za pomocą SMS czy jakiejś dodatkowej weryfikacji. Póki co niestety nie ma na ten temat żadnych informacji.